CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı oylarını kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu.  

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, yaptığı açıklamada tüm vatandaşları oy kullanmaya çağırdı. Tüzün, “Bugün ülke olarak demokrasi bayramı yaşıyoruz. Ülkemizin tüm illerinde ve ilçelerinde vatandaşlarımız sandığa gidiyor. Özellikle Bilecik'te sandığa katılım oranının çok yüksek olacağını düşünüyoruz. Bu saat itibariyle yüzde 50’yi geçtiğini düşünüyoruz. Saat 17.00’a kadar vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyoruz. 17.00’dan sonra da kullanılan oylara sahip çıkabilme duygusuyla görevlerinin başlarında olmasını bir kez daha rica ediyoruz. Kazananın demokrasi ve Bilecik olmasını diliyoruz. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, açıklamasında, “Saat 17.00’da sonra sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Subaşı, “Tüm sandıkları ziyaret ediyoruz. Herhangi bir olumsuz durum yok. Her şey çok güzel gidiyor. Oy kullanmayan vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyoruz. Saat 17.00’da sonra sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz.” dedi.   

Kaynak: BETÜL KESİK