CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 13. Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri öncesinde çalışmalarına devam ediyor. 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimler sonrasında ilimizi TBMM’de temsil etmeye hak kazanan Tüzün 15 Mayıs sabahından itibaren 2. Tur seçim çalışmalarına başladıklarını ve bütün vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı açıklamada “14 Mayıs Seçimlerinde Milletvekili Seçimi sona erdi fakat Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tura kaldı. Bizler 15 Mayıs sabahından itibaren 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istemek için İl bazında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gördüğümüz tablo umudumuzu arttırıyor, heyecanımızı yükseltiyor; çünkü hayat pahalılığı başta olmak üzere bütün sorunların temelinde yatan tek adam zihniyeti 28 Mayıs günü son bulacak.

Sandığa gitmeyen ya da  gidemeyen vatandaşlarımız ile görüştüğümüzde bu sefer ilk olarak biz gideceğiz oyumuzu kullanacağız ve oyumuza sahip çıkacağız demeleri, Milletin İktidarının yakın olduğunu gösteriyor. Bilecik’li vatandaşlarımız 14 Mayıs Seçimlerinde sandığa gitme konusunda ülke ortalamasının üstünde bir başarı göstermiştir.

28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde de ilimiz yine aynı özveriyle sandıklara gidecek, oyunu kullanacak ve oyuna sahip çıkacaktır. Değişim zamanının geldiği ortadadır. Mevcut iktidar eli ayağına dolaşmış bir şekilde başta montaj videolar olmak üzere yalan yanlış bilgiler ile algı yapmaya devam etmektedir. Kendileri bu algıyı ne şekilde yaptığını ve açık açık yalan propaganda süreci izlediklerini itiraf etmişlerdir.

Her ne türlü algı yapmaya kalkarlarsa kalksınlar, vatandaşlarımız gerçeği en şeffaf şekilde görmektedir. Bilecik ve Türkiye, 28 Mayıs’ta sandığa giderken cebindeki cüzdana, mutfak dolabının doluluğuna bakacaktır. İşte gerçek algı budur. Kimse bu gerçek algıdan kaçamayacaktır. Güzel bir Türkiye’de hep birlikte kazanacağız, çocuklarımıza güzel bir ülkeyi hep birlikte bırakacağız. Demokrasi şölenine katılmak için, vatanını seven herkesi 28 Mayıs’ta sandıklara davet ediyorum. İnanın ki 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte rahat bir nefes alacağız, yaşanılabilir bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK