Eskişehir Teknik Üniversitesi İHA Kulübü tarafından düzenlenen seminere katılan Tornado Havacılık İHA Ekibi, gökyüzünde başarılarını paylaştı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde İHA Kulübü tarafından Türkiye’de ilk kez bir seminer düzenlendi. Seminerde Bilecik'te bir grup genç tarafından kurulan Tornado İnsansız Hava Aracı (İHA) ekibi de yer aldı.

Prof. Dr. Tansu Filik, CanKuş CEO Erdoğan Budak, Öğr. Gör. Dr. Emre Özbek, E. M Drone Operatörü Kamil Tanrıverdi ve Tornado Havacılık Kurucusu Yasin Yasa'nın da aralarında bulunduğu isimler seminerde konuşmacı olarak yer aldı.

İHA teknolojisinin tarihi ve yapay zeka ile geçirdiği evrimler konulu seminerde, katılımcılar bu heyecan verici alana dair kapsamlı bilgiler edindi. Konuşmacılar, İHA'ların kullanım alanlarını ve gelecekteki potansiyellerini de anlatan sunumlar yaptı.

Bilecik'te kurulan Tornado Havacılık İHA ekibinin başarılarından bahseden  Yasin Yasa, "Bizler şehitlerimizin ismini ilelebet gökyüzünde yaşatmaya devam edeceğiz" sözleriyle duygusal anlar yaşattı.

Yasa ayrıca, “Tornado Havacılık İHA ekibinin bu başarısı, Eskişehir'in ve Türkiye'nin havacılık sektörüne önemli katkılar sunan bir ekip olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.”dedi.

Kaynak: BETÜL KESİK