Bilecik Açı Koleji öğrenci ve öğretmenleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladılar. Okulun ilkokul ve ortaokul öğrencileri, Öğretmen Melin Elif Okat ve Aylin Erdem  önderliğinde hazırladıkları özel bir program ile bu anlamlı günü kutladılar.

Gün, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen özel bir törenle başladı. Öğretmen Gülşah Çelik ve Öğretmen Ayşen Demirtaş’ın koroları, harika sesleriyle atmosferi coşkuyla doldururken, öğretmen Ege Algün günün anlam ve önemi hakkında duygusal ve etkileyici bir konuşma yaptı. 

Tören, öğrencilerin ve öğretmenlerin bir araya gelerek Atatürk'ü Anma ve Gençlik Haftası'nı kutlamak için sergiledikleri çeşitli etkinliklerle devam etti. Öğrenciler, dans gösterileri, şiirler ve müzik performanslarıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattılar.

Bilecik Açı Koleji, bu gibi özel günlerde öğrenci ve öğretmenlerin bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde önemli değerleri kutlama geleneğini sürdürüyor. Bugün de bu geleneğin en güzel örneklerinden biri yaşandı ve Atatürk'ün izinde yürümeye olan inanç bir kez daha tazelendi.

Kaynak: BETÜL KESİK