Gölpazarı Belediyesine ilçede bulunan tarihi önemi büyük olan bir bağış yapıldı.

İlçede çok önemli bir değere sahip olan tarihi konağın sahibi olan aile tarafından Belediyeye bağışlandığını belirten Belediye Başkanı Hayri Suer, “Gölpazarı’mızın tarihi açısından çok önemli sayılabilecek bir kazanımı Sayın Gölpazarılı hemşerilerime duyurmaktan onur ve kıvanç duyuyorum.

Gölpazarılı olan herkesin çok yakından tanıdığı ve ev sahiplerinin yaşadığı o yıllarda içerisinde Türkiye’mizin çok değerli ailelerinin ağırlandığı, Osman (Kadı) İleri’nin ortanca oğlu Gölpazarı’mızın ilk Başöğretmeni Hasan Tahsin İleri ailesine ait eski konak ailenin hayatta olan üyeleri Ayla İleri Dağıstanlı (Kızı), Gülsev (İleri) Özkan (Kızı) ile Gülten - Burhan İleri’nin çocukları Tahsin İleri ve Nilüfer Özdemir tarafından bu gün Gölpazarı Belediyesine bağış yapılmıştır.

Bağış yapılan tarihi konak, Gölpazarı Belediyesi tarafından restore edilerek Kültür ve Sanat evi olarak kullanılacaktır.

İleri ailesinin bu hayırseverliği ve memleketlerine olan vefakâr davranışları için ilçemiz adına teşekkür ederiz.” Dedi. KORKMAZ KESİK