Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa'da Galatasaray ile Fenerbahçe'ye Atatürk pankartı ve tişörtü için izin verilmedi. Bu skandal olayın üzerine sahaya çıkmayı reddeden Fenerbahçe ve Galatasaray, taleplerinden geri adım atmadı ve maç ertelendi. Olayın ardından Galatasaray ve Fenerbahçe’ye büyük destek gelirken Suudi Arabistan yönetimine ve TFF’ye tepkiler geldi.  

Türkiye genelinde bu olaya tepkiler çığ gibi büyürken, CHP Bilecik Örgütü de sesini yükseltti. Parti üyeleri ve yöneticileri halısaha maçı düzenlerken maça; Suudi Arabistan'da izin verilmeyen pankartlar ve Atatürk tişörtleriyle sahada yer alarak tepkisini ortaya koydu.

CHP Bilecik Örgütü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi Örgütümüz olarak tepkimizi dile getirmek adına Suudi Arabistan’da izin vermedikleri pankartlarımız ve Atatürk tişörtlerimizle bugün sahadaydık. Tekrar haykırarak söylüyoruz atam izindeyiz! Yurtta sulh cihanda sulh! Ne mutlu Türküm diyene!” KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik