CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, gazetemize özel yaptığı röportajda rakibi Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman'ın "Vaat edilen projeler 5 yılda neden yapılmadı?" sorusuna yanıt verdi.

"Nasıl bir 20 yılın projesi farklıysa önümüzdeki 5 yılın da projesi ayrı"

Geçtiğimiz günlerde yerel seçimler öncesi gündemi değerlendirmek üzere konuğumuz olan Mustafa Yaman, Subaşı'na gazetemiz aracılığıyşa bir pas attığını söyleyerek  "Vaat edilen projeler 5 yılda neden yapılmadı?" sorusunu yöneltmişti...
Bu soruya yine gazetemiz aracılığıyla cevap veren Subaşı, şöyle konuştu:

"O zaman o projeler yoktu... Mustafa Başkanımıza ve tüm adaylarıma buradan başarılar diliyorum. Hepimiz güzel bir amaç uğruna çalışıyoruz. Aynı zamanda bu kadar çok adayı görmek de onur verici. Bilecik için herkesin bir şeyler yapmaya çalıştığı bir döneme girdiğimizi gösteriyor. Elbette projelerimiz olacak ama nasıl bir 20 yılın projesi farklıysa önümüzdeki 5 yılın da projesi ayrı.

"Belki de beni çok hakim gördüğü için..."

Mustafa Başkanıma şunu da hatırlatmak istiyorum, belki de beni çok hakim gördüğü için 5 yıl belediye başkanlığı yaptığımı düşünüyor olabilir ben son 1,5 yıldır görevdeydim. Son 1,5 yılda da hayal ettiğim her şeyi yaptım. Ama artık yeni bir dönem. Bu döneme hayallerimle, projelerimle çıkıyorum. Şehrimizi rahatlatacak o dönemde de Belediye Başkan Vekili koltuğunda otururken de sorunları daha güzel gözlemleme şansına sahip oluyorsunuz. Sorunları daha çok halkın içinden duyuyorsunuz. Belediye Başkan Yardımcılığı ile o pozisyon çok farklı. Karar verici olan ile kararı uygulayan kısım çok farklı. İşin mutfağını biliyoruz. Farklı noktalarda nelere ihtiyaç olduğunu biliyorsunuz. Yeni bir dönem, yeni projeler."

"Bilecik'in bir ağabeye ihtiyacı var mı?"

Cumhur İttifakı Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman'ın birçok platformda "Bilecik'in bir ağabeye ihtiyacı var" vurgusuna  karşı "Bilecik'in bir ağabeye ihtiyacı var mı?" sorumuzu cevaplandıran Subaşı,

"Bilecik’te kavgalı bir ortam mı var da bir ağabeye ihtiyaç duyuyoruz? Bilecik zaten bir bütün halinde. Sadece güzel yönetilmeye ihtiyacı var. Bilecik’in vizyon sahibi kişilere ihtiyacı var. Bilecik artık çok sıkıştı, Bilecik, Eskişehir-Bursa ve Eskişehir’in arasında kalıyor. Bilecik’i çok büyütelim, metropol olalım hedefimiz büyükşehir olmaya gayret edelim değil Bilecik’te 12 bin üniversiteli öğrencimiz var." ifadelerini kullandı.

Kaynak: BETÜL KESİK