CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, CHP Genel Başkan Özgür Özel’in de katılımıyla gerçekleşen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı ve Aday Tanıtım toplantısında halka seslendi.

“BİLECİK’İN BEKLENTİLERİNİ BİLİYORUM”

Hayatının büyük çoğunluğunu Bilecik’te geçirdiğini ve Bilecik’in gencinden yaşlısına her kesiminin beklentilerini  bildiğini vurgulayan Subaşı, “Ben bu şehrin içinde yaşayan içinde tecrübe eden birisi olarak şehrimi çok iyi tanıyorum. Vatandaşlarımızın beklentilerini, ne hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Tüm vatandaşlarımızla herkesin  çok güzel bir uyum içerisinde olduğu ortak akılla bu şehri güzelleştireceğiz.”dedi.

S U3

“HALKÇI BELEDİYE ANLAYIŞI İLE VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ””

Ekonomi üzerinden iktidar kanadına eleştirilerde bulunan Subaşı, “Bugün nereye gidersek gidelim, kiminle konuşsak konuşma çok kısa bir süre sonra ekonomiye geliyor. Hepimizin ortak ve en büyük problemi ekonomi. İnsanlar artık nefes alamıyor, hayal kurma lüksü bile kalmadı, umutları öldü. Emekliler adeta dalga geçirircesine çalışmaya mahkum bırakılıyor. Asgari ücretin asgari yaşam şartlarını bile karşılamadığı bir ekonomide emekliye asgari ücretin neredeyse yarısına reva görülüyor.

Çocuklarımız okulda dersleri yerine harçlığı ile anca alabildiği simidi sabah mı alsam öğlen mi alsam diye düşünmek zorunda kalıyor. Ben her şeyden önce bir anne olarak bunu kabul etmiyorum. Bir evlat olarak emekliye yapılanında kabul etmiyorum. Ekonominin bu halde olmasının sebebi tabii ki biz değiliz ama halkçı belediye anlayışı ile ihtiyacı olan emeklimizin , çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“75 GÜNLÜĞÜNE GELEN BELEDİYE; ÇOCUKLARIMIZIN LOKMALARINI ELİNDEN ALDI, ÜNİVERSİTELİLERİN BURS PAYINI DURDURDU”

Yerel seçime 75 gün kala yapılan ittifak oyunları ile Belediye yönetiminin değişmesinin ardından Belediye yardımlarının da kesildiğini dile getiren Subaşı, “Üniversite öğrencilerimize burs programı ile destek olduk belediyeden 75 günlüğüne izne ayrıldığımız süreçte üniversitelerimizin 2 burs payları maalesef durduruldu ödenemedi. Bildiğiniz gibi beslenme çantası projesi yaptık ve görevden ayrıldığımız süreçte çocuklarımızın lokmaları ellerinden alındı ve beslenme çantaları durduruldu beslenme çantamızı projemizle ve kırtasiye malzemeleri desteğimizle çocuklarımızın her zaman yanında olduk” dedi.

EMEKLİLERE MÜJDE

Emekliler için de müjde veren Subaşı, “Emeklilerimiz bizim başımızın tacı. Yıllarca ülkesine hizmet etmiş üretime destek olmuş çocukları için çalışmış büyüklerimiz bugün emekli olarak hala çalışmaya mahkum bırakılıyor. Hak ettikleri yaşam standartlarının altında ekonomik sıkıntı çekiyor. Kendilerine reva görülen emekli maaşı ile yaşam mücadelesi veriyor. Emekli ekonomi destek programımızla emeklilerimize de destek olacağız.”  İfadelerini kullandı.

“BİLECİK BİR KÜLTÜR MOZAİĞİ, BİRLİKTE ORTAK AKLI OLUŞTURACAĞIZ”

Bilecik’te bir kültür mozaiği olduğunu ve her kesimden insan ile Bilecik’i yöneteceklerini belirterek ortak akıl vurgusu yapan Subaşı, “Bizim için siyaset makamların yarışı değil tam tersine Bilecik’imizin her bir köşesine dokunan insanların yüzünde gülümsemeler bırakan hizmet ve çalışma aşkının ifadesidir. Bizim için siyaset vatandaştan kopuk bir yönetim anlayışı değil tam tersine vatandaş ile iç içe herkesin sesini duyan bir yaklaşımı ifade ediyor. Kimin oy vereceği kimin oy vermeyeceği önemli değil, önemli olan her birimizin Bilecik’imizin geleceği için birlikte çalışması, birlikte karar almasıdır.

Bilecik gerçekten de çok güzel bir şehir. Rengarenk bir kültür mozaiği. Bu mozaik Bilecik’i var eden en kıymetli değer. Bizler bu mozaiği her rengi ile beraber yürüyeceğiz. Hiçbir rengi birbirinden ayırmayacağız. O güzel renkler şehrin ortak aklını oluşturacak. O ortak akılla sizlerden aldığımız güçle bu güzel şehri daha mutlu ve daha güçlü bir hale getireceğiz. Bilecik’imizin  her birinin fikirleri, önerileri, katkıları ile şekillendirilecek  Tam da bunun için buradayız. Birlikte oluşturacağımız ortak akıl Bilecik’imizi daha yaşanabilir daha renkli bir hale getirecek.

Çok güzel projelerimiz ve çalışmalarımız var. O güzel proje ve çalışmalarımızın bir kısmının görsellerini Burada hep birlikte görmüş olduk halkımızın talepleri doğrultusunda nokta atışı projeler gerçekleştirdik. Bu proje ve çalışmalarımızla ilgili yine bir araya geleceğiz projelerimizi daha detaylı sizlerle paylaşacağız. Hepinize teşekkür ediyorum Daha güzel bir bilecek için yola çıkmak benim için büyük bir onu,  inanıyorum ki hep birlikte başaracağız."

Kaynak: KORKMAZ KESİK