CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçim öncesi Bilecik halkına seslendi.  

“Yarından sonra hiçbir vatandaşımızın ayrıma uğramadığı, ötekileştirilmediği ve görüşü her ne olursa olsun eşit hizmeti alacağı güzel bir Bilecik için vakit kaybetmeden çalışmayı sürdüreceğiz.”  Diyen Subaşı, halktan destek istedi.

Subaşı Bilecik halkına şu sözlerle seslendi:

“Bildiğiniz gibi 31 Mart 2024 tarihinde, yarın hepimiz sandıklara gidecek ve demokrasinin bizlere verdiği en kutsal görevlerden birini yerine getireceğiz. Şehrimizin geleceğini hep birlikte belirleyeceğimiz bu önemli günde lütfen sandıklara gidip bu kutsal görevimizi yerine getirerek şehrimizin geleceğini hep birlikte şekillendirelim.

Ben Melek Mızrak Subaşı olarak çocukluğumdan itibaren bu şehrin havasını soludum, sokaklarında oynadım, okullarında öğrendim, caddelerinde büyüdüm. Bu güzel şehirde aile kurdum, anne oldum ve işimi icra ettim. Bilecik benim kalbime, ruhuma ve vizyonuma dokunurken şimdi borcumu ödeme sırası bende. Bu şehrin bir evladı olarak bana tüm bu güzellikleri yaşatan Bilecik'e borcumu ödemek için sizlerle birlikte bir yola çıktım. Bu yolun sonunda baharı birlikte kutlayacak, aydınlık yarınlarımızı el ele vererek birlikte inşa edeceğiz.

3,5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı ve daha sonrasında 18 ay kadar Belediye Başkanvekilliği görevini yürüttüm. Bundan yaklaşık 75 gün kadar önce eski belediye başkanının "ani aldığı bir kararla" istifasının ardından Belediye Meclisindeki 3 partinin ittifakıyla belediye başkanlığı azınlıktaki bir partinin meclis üyesine geçti. Yaşanan bu süreci, Bilecik halkının aldığı hizmetlerin aksaması ve yapılan bu haksızlığı sizlerin vicdanına havale ediyorum. Bizler seçmenlerimizin bizlere verdiği bu iradeyi diğer partilerin aksine dimdik duruşumuzla meclisimizde temsil ettik. Seçmenimizden aldığımız oylarımızı başka partilerin adaylarına taşıma saygısızlığında bulunmadık. Bu konuda önümüzdeki dönemde de sizlerin bizlere vereceğiniz oylarınıza sonuna kadar sahip çıkacağımızdan hiçbir kuşkunuz olmasın. Bilecik haklı olanın yanındadır ve evladına daima sahip çıkacaktır.

Yüksek Mimar olmam ve şehrin her bir dokusunu yaşayarak tanımamdan dolayı Bilecik'in neye ihtiyacı olduğunu, hangi projelerin bu şehri kalkındaracağını ve geliştireceğini gayet iyi biliyorum. Bilecik Belediyesinin koridorlarında mesai harcamış teknik bir evladınız, kardeşiniz olarak sizlerden önümüzdeki 5 yılın bu sorumluluğuna talibim. Oluşturacağımız ortak akıl ve vicdanla Bilecik'i geleceğe güçlü bir şekilde taşıyacağımızın inancını tüm kalbimde hissediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisinin her adayına verdiği değer çok özeldir. Ancak Bilecik Belediye Başkanı olarak Bilecik'in önemi ve değeri partimizin oldukça farklı bir noktasındadır. Genel Başkanımızdan Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza kadar Bilecik her zaman göz bebeği ve değerli bir şehir olarak destek almaktadır ve önümüzdeki dönem de almaya devam edecektir. Şeffaf belediyecilik, insan odaklı belediyecilik ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışımızla önümüzdeki dönemde de en güzel hizmetleri sizlerden aldığımız güç ve destekle sürdürmeye devam edeceğiz. Bilecik; yatırımların, projelerin ve hizmetlerin birbiriyle yarıştığı, hak ettiği değeri gören ve tanınırlık anlamında ülkemizin en güzide kentlerinden biri olarak Marmara Bölgesinin incisi haline gelecektir. Hep birlikte Bilecik'i daha yeşil, daha yaşanabilir ve engelli dostu erişilebilir bir kent haline getireceğiz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da sizlere kapımız açık olacak. Devam eden tüm hizmetlerimizi daha da artırarak sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Bilinçli ve alanında uzman profesyonel ekiplerimizle tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya, en zor anlarda yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Yarından sonra hiçbir vatandaşımızın ayrıma uğramadığı, ötekileştirilmediği ve görüşü her ne olursa olsun eşit hizmeti alacağı güzel bir Bilecik için vakit kaybetmeden çalışmayı sürdüreceğiz.

Çünkü bizim İşimiz Gücümüz Bu Şehre Hizmet!

Çünkü bizim İşimiz Gücümüz Bilecik!”

Kaynak: BETÜL KESİK