Söğüt ilçesinde halkın işlemlerini kolaylaştırmak, belediyeye gelmelerine gerek kalmadan ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamak için Belediye binasında bulunan su yükleme noktası yaygınlaştırılıyor.

Kayhan mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesinde kurulan akıllı vezne ile vatandaşlar belediyeye gelmelerine gerek kalmadan su yükleme işlemini 7/24 gerçekleştirebilecek. Belediye binasında bulunan su yükleme veznesi sadece nakit para ile çalışıyor.  Fevzi Çakmak Caddesinde bulunan vezne ise sadece kredi kartı veya banka kartı ile işlem yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İsmet Sever; " Su yükleme noktamız bir taneydi ve sadece nakit para ile işlem yapmaktaydı. Ayrıca arıza yapması durumunda halkımız zaman zaman mağduriyet yaşamaktaydı. Konu ile ilgili Manas Enerji yetkilileri, Tahsilat birimimiz ve Bilgi İşlem Birimimiz ile görüşme yaptık. Akıllı Vezne Sayımızı arttırmak istediğimizi bildirdik.Arkadaşlarımız alt yapı ve teknik çalışmalarını tamamladı.Geçtiğimiz günlerde Veznemiz kuruldu ve gerekli test süreci tamamlandı. Bu veznemiz belediyemizde bulunan makinamızdan farklı olarak Sadece Kredi Kartı veya Banka Kartı ile işlem yapıyor. Hızlı hizmet için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Bu veznelerimizin sayısını arttırmaya devam edeceğiz. Alt yapı çalışmasını yaptığımız 2-3 noktamız daha var. İşin maddi boyutu haricinde arkadaşlarımızın bizlere aktardığı bir takım teknik konular var. Bunlarında şartlara uygun olması gerekiyor. İnşallah en kısa sürede bu şartların sağlanması için gerekli aksiyonları alıp, çalışmalarını yapıp vezne sayımızı arttırmaya devam edeceğiz. Halkımıza hizmet için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. " dedi. NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK