SMA hastası 3,5 yaşındaki  Aydem bebek için başlatılan seferberliğe Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’den de büyük destek geldi.

Bilecik’te Serkan ve Fatma Dürük çiftinin kızları 3 buçuk yaşındaki Aydem Emine’ye 2 yaşındayken SMA Tip 2 hastalığı teşhisi konulmuş, sağlığına kavuşabilmesi için gereken yaklaşık 54 Milyon liralık tedavi masrafını karşılamak amacıyla Valilik onaylı bağış kampanyası başlatılmıştı.

Aydem bebek için Bilecik’te sanayici, iş insanı ve belediye başkanları seferber oldu. İş insanı Aliye Ayaz ve 70 kişilik gönüllü ordusuyla devam eden bağış kampanyası kapsamında yapılan canlı yayına katılan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, tüm duyarlı vatandaşlara seslenerek çağrıda bulundu.

Aliye Ayaz’ın Moderatörlüğünde sosyal medya hesaplarından yapılan Aydem bebek için yardım kampanyasına Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Kızılay Bilecik Başkanı Sevcan Uzun, Yeşilay Bilecik Şube Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Bilecik Belediyeler Birliği ve Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman katıldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın ile İlçe halkından Aydem bebek için yardım çağrısı yapan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Aydem bebeğin sağlığına kavuşabilmesi için yaklaşık 2 Milyon dolarlık tedavi masrafı olduğunu belirtip yardım kampanyasına katkıda buluna herkese teşekkür etti.

Daha önce yapılan canlı yayına katılarak rekor bir destek toplanmasını sağlayan Başkan Yaman da Zekiye Başkanın canlı yayınına katılarak destek verdi.KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK