Bilecik’te ilk defa SMA tanısı konulan minik Aydem 4’üncü yaş gününü kutladı. 2 yaşındayken SMA tanısı konulan Aydem için anne ve babası Bilecik halkına çağrıda bulunarak Valilik onaylı yürütülen kampanyaya destek istediler. SMA hastası minik Aydem’in anne ve babası, “Aydem’in diğer doğum günlerini de görmek istiyoruz.” dediler.  

D S C03774
SMA hastası Aydem Emine Dürük’ün doğum günü için özel bir organizasyon düzenlendi.
Aydem’e hem moral olmak hem de tedavisine katkıda bulunmak amacıyla 4. yaş gününe özel bir kermes açıldı. Kermesin ardından Aydem’in ailesi ve sevenleri ile birlikte doğum günü pastası kesildi. 

D S C03744
“LÜTFEN ELİMİZDEN TUTUN, KIZIM YAŞASIN
Aydem’in babası Serkan Dürük,  Valilik onaylı başlatılan ve devam eden yardım kampanyasının yüzde 16’lık kısmının toplanabildiğini söyledi. Kampanyanın bitmesine 6 aylık bir süre kaldığına dikkat çeken baba Dürük, “Bilecik'teki ilk SMA hastası kızım Aydem. Kızım bugün 4 yaşına girdi. 

D S C03741
“280 BİN BİLECİKLİ 200 TL VERMİŞ OLSA KAMPANYAMIZ BİTECEK”
Biz Aydem’in başka doğum günlerini göremeyeceğimizden çok korkuyoruz. Aydem’in diğer doğum günlerini görebilmemiz için 280 Bin Bileciklinin 200 TL para bağışlamasıyla kampanyamız bitecek. Kampanyamızın şu ana kadar yüzde 16’lık bir kısmını tamamlayabildik. Kampanyamız için geri kalan paranın toplanabilmesi için bizim elimizden tutmanız, Aydem kızımızın sesini duyurmamız lazım. 

D S C03769
“KAMPANYANIN BİTMESİNE 6 AY KALDI”
Kampanyanın bitmesine 6 aylık bir süre kaldı. Lütfen elimizden tutun, kızım yaşasın. Aydem’in diğer doğum günlerini hep birlikte kutlayalım. Kızımın yürüdüğünü, koştuğunu görelim. Bizim elimizden tutup destek olursanız bu isteklerimize kavuşabiliriz. Birlik ve beraberlik olduğumuz zaman her şeyin üstesinden gelebiliriz. Bu hastalığı da birlik ve beraberlik sağlayabilirsek atlatabiliriz. Hepinize çok teşekkür ederim.” dedi. 

Ab030000 6928 4C6A 9445 15A632669F16
“BİR ANNE OLARAK HEPİNİZE YALVARIYORUM”
Aydem’in annesi Fatma Dürük, Aydem’in hastalığa bağlı kas kaybının gün geçtikçe ilerlediğini belirtirken tek isteklerinin Aydem’in yürümesini görmek istediklerini söyledi. Bilecik halkına seslenerek yardım kampanyasına destek isteyen anne Dürük, “Bebeğimin Bilecik’in yollarında yürümesini, adım atmasını istiyorum. Evladımın fazla zamanı yok. Aydem’in kas kaybı günden güne ilerliyor. Ne olursunuz yardım edin, bir anne olarak hepinize yalvarıyorum. Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Bizleri görmemezlikten gelmeyin.  Evladımın hepinize ihtiyacı var. Yapacağınız tüm destekler için şimdiden sağ olun, Allah hepinizden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Betül KESİK