Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencilerini yurtdışına geziye götürerek Bilecik Merkez’de ilk ve tek okul olarak bir ilke daha imza attı.

Sınav Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini Balkanlara keyifli bir geziyle harika bir yurtdışı deneyimi yaşadılar.

Öğrenciler geçtiğimiz hafta Perşembe günü Bilecik’ten hareket etti ve gezinin ilk durağı olan Yunanistan’da Selanik’i gezerek başladılar. Tecrübeli rehber eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ederek başladıkları gezilerine şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerini de gezerek ilk günlerini tamamladılar.

İkinci gün Makedonya ‘ya devam ederek Üsküp’ün tarihi, doğal güzelliklerini ve meşhur müzelerini gezerek aynı zamanda tarihi eser niteliğindeki cami ve kiliselerini de ziyaret ederek günlerini tamamladılar. Dönüşlerini Bulgaristan’ı gezerek tamamlayan öğrenciler Balkan ülkelerinin meşhur şehirlerinin eşsiz lezzetlerini de tatma imkanı buldular. Özel Bilecik Sınav Koleji öğrencileri Balkan turunda toplamda 3 ülke ve 6 şehri keşfederek gezilerini sonlandırdılar.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY