Rüşvet operasyonu kapsamında yargılanan Bilecik Belediyesi eski Başkanı Semih Şahin’e hapis yolu göründü.


NE OLMUŞTU?

Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvet operasyonu kapsamında yargılanan Semih Şahin’e, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay’ın sosyal medya hesabından paylaştığı Belediye personeli eşi Gülnur Ay’ı ziyaret ettiği görüntüyü izinsiz paylaşması nedeniyle hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçundan 2 yıl hapis cezası kararı verilmişti. 
Diğer yandan Abdullah Ay ve Gülnur Ay, Semih Şahin’in yaptığı basın açıklamasında kendilerinin ismini açıkça kullanarak “AKP Militanı” dediği gerekçesiyle bir de hakaret davası açmıştı. 
Şahin, avukatı aracılığı ile mahkeme kararına itiraz etmiş ancak Şahin’in itirazı mahkeme tarafından reddedilmiş, verilen hükme karşı istinaf mahkemesine gönderilmişti.
Buna göre Şahin, 5 yıl içinde bir suç işlemediği takdirde ceza almayacak fakat hakkında yürüyen Rüşvet ve diğer davalarda suçlu bulunduğu takdirde bunun hapis cezasına da çarptırılabilme durumu söz konusu olmuştu.


CEZAEVİNE GİRECEK 

Yapılan son duruşmada İstinaf Mahkemesi’nce yapılan inceleme sonucu başvurunun reddine karar verildi. Buna göre, Semih Şahin’in aldığı ceza 2 yıldan fazla olduğu için açık cezaevine girecek ve hakkında denetim uygulanacak.

Kaynak: Korkmaz KESİK