CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı, gazetemize özel dikkat çeken açıklamalarda bulunurken, “Seçmen neden Subaşı demeli?” sorumuza da iddialı cevaplar verdi.

 “FARKLI VİZYONLAR SUNMAK İSTİYORUZ”

Bilecik’e farklı vizyonlar sunmak istiyoruz” vurgusu yapan Subaşı, şöyle konuştu:

“Yerel seçimlere gidiyoruz artık sayılı günler kaldı. Bu konuda çok heyecanlı ve çok umutluyuz. Kadınlarımız bana neden oy vermeli bunu şu çerçeveden açıklamak istiyorum. Bilecik’te yaşayan bir nüfus var, bunun yüzde 50’si kadınlardan oluşuyor. Farklı vizyonlar sunmak istiyoruz.

“GENÇLERLE BİRLİKTE ÇOK GÜZEL PROJELER YAPACAĞIZ”

Ben hem bir kadın hem bir anneyim ve beyefendilere de hitap etmek istiyorum. Onların kardeşiyim ve onların ablasıyım. Gençlerle birlikte çok güzel projeler yapacağız. Genç vizyonumuzu ilimize aktaracağız. Bu ilde gençler neler yapamıyor, nerede sosyalleşemiyor bunun farkındayız.

“KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Aynı zamanda kadın istihdamını arttırmak istiyoruz. Onlarla daha samimi diyaloglarda bulunak istiyoruz. Kadınların bize daha rahat yaklaşmasını, kapımızın her zaman açık olmasını, dertleşmesini çok önemsiyorum. Kadınların bütün sorunlarının dermanı olmak arzusundayım.

EMEKLİLERE ÖZEL PROJELER

Yaşlılarımız, emeklilerimizin geçim sıkıntılarının farkındayız. Onlara derman olmak istiyoruz. Emekli maaşlarının yetmediğinin farkındayız. Bununla alakalı projeler yapmak istiyoruz.

“ÇARPIKLAŞAN İMAR, ATIL KALMIŞ BİR NOKTA GÖRMEK İSTEMİYORUZ”

Ama hepimizi ilgilendiren bir ortak noktamız var. Bu nokta da yaşadığımız şehir. Çarpıklaşan imar, atıl kalmış bir nokta görmek istemiyoruz. Bizler caddelerimizde yürümek, bisikletler sürmek, elektrikli scooterları kullanmak istiyoruz. Kısacası bu ilde mutlu yaşamak istiyoruz.

“FARKLI BİR SİYASET GÜDÜYORUZ”

Önce evdeki aşımız pişsin istiyoruz. Keşke hükümet bunu karşılayabilse. Evlatlarımızın eğitimine destek olmaktan yanayız. Her kesime ayrı ayrı dokunma arzusundayız. Yürüdüğümüz sokaktaki kaldırımlara kadar güzellik görmek istiyoruz.

“HERKESİ BİRLEŞTİREN, ÖTEKİLEŞTİRMEYEN BİR YÖNETİM”

Bu ilde artık kavga istemiyoruz. Farklı bir siyaset güdüyoruz. Herkesi birleştiren, ötekileştirmeyen bir yönetimle karşınızda olmak istiyoruz. Eğer izin verirseniz önümüzdeki 5 yıl boyunca bu yönetim anlayışımız ile birlikte sizlere hizmet etmeye talip olduk. Oylarınızı bekliyoruz.”

    

Kaynak: BETÜL KESİK