Eskişehir’de dikkatsiz bir kadın sürücünün çarparak kırdığı beton saksı, bu kez başka bir sürücünün hedefi olurken, içindeki bitkilerin ortadan kaybolması merak oluşturdu.
Yaklaşık 20 gün önce bir kadın sürücü aracını park ederken bir bölümünü kırdığı beton saksı yine hasar aldı. İddiaya göre, beton saksının karşısında bulunan Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi Aybey sokakta hızla seyreden bir otomobil Deliklitaş Caddesi’ne döneceği esnada bir lokantanın önünde duran ve daha önceden bir kısmı kırılan beton saksıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle söz konusu saksıda daha büyük hasar meydana geldiği görüldü. Caddede işletmeleri olan bazı esnaf, Aybey sokakta araçların hızlı kullanıldığını ifade ederken, saksının içindeki bitkilerin de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından alındığını öne sürdü.

“Saksı beton olmasa kaldırma kadar çıkacaktı belki de”
Aybey sokakta aracın dönüş gerçekleştirirken saksıya çarptığını belirten esnaf, “Karşıdan gelen bir araç saksıya çarptı. Biz çarpmanın seslerini duyduk. Biraz gürültü çıktı. Saksı beton olmasa kaldırma kadar çıkacaktı belki de. Sürücüler karşı sokakta araçlarını hızlı kullanıyor. Biraz daha dikkatli olmaları lazım. Allah korusun buralardan çocuklar geçiyor, onlara çarpabilirdi. Saksı neredeyse tamamen kırılmış. Saksının içindeki çiçekleri de birileri almış.” ifadelerini kullandı. İHA

Editör: BETÜL KESİK