İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Mustafa Demirbaş, Müdürlük proje görevlileri ile projenin yerel ortakları olan Bilecik Valiliği, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü (Yalova) proje ekipleri katıldı.

İl Müdürü Hacı Dursun Yııldız, proje ile ilgili yaptığı konuşmasında; Avrupa Birliği fonlarından sağlanacak 149.097 Avro bütçe ile 30 ay süre ile uygulanacak olan projenin Erasmus+ KA2 başlığında İlimizde bu güne kadar uygulanmış ikinci proje olacağını, daha önce sadece Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilebilen bu çapta bir projenin Bilecik İlinde ilk kez bir İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceğini belirtti. İl Müdürü Yıldız, pilot bölge olarak belirlenen Sakarya Vadisinde yoğun tarım yapılan alanlarda çevre dostu tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması sureti ile toprak ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir kullanımının sağlanmasının amaçlandığını belirtti. Projenin İlimiz tarımsal üretimine yapacağı katkılarının yanı sıra, İlimizin tanıtımına da büyük katkılar yapacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim dedi.

Proje koordinatörü Ziraat Mühendisi Levent Burgu'nun bilgilendirme sunumu ile devam eden toplantıda, sunum sonrasında ortak kurumların temsilcileri ile birlikte proje kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Proje süresince proje ortağı olan yerel ve yabancı uzman kuruluşların teknik desteği ile eğitim müfredatları hazırlanacak, bu müfredatların yayınlanacağı web modülleri oluşturulacak, ortak arazi incelemeleri, teknik eleman ve çiftçi eğitimleri ile ulusal ve uluslararası toplantılar gerçekleştirilecek.

Editör: TE Bilişim