Cam fanus içerisinde muhafaza edilerek getirilen Sakal-ı Şerif Cuma namazı öncesi cemaatin huzurunda Gölpazarı Müftüsü İbrahim Köç’e emanet edildi. 
İl Müftüsü Ali Erhun, Gölpazarı İlçesi için tarihi bir gün yaşandığına değindiği konuşmasında “İlimizde Sakal-ı Şerif olmayan tek ilçemiz Gölpazarı ilçemizdi. Resulüllah efendimizden bir parça bulunsun diye ilçemize Sakal-ı Şerifi kazandırıyoruz. Mübarek gün ve gecelerde sizlerin ziyaretlerinize açılacak inşallah. Efendimizin bir hatırası olarak ilçemize bereket ve rahmet olur ve onun sevgisinin kalplerimize daha da yerleşmesine vesile olur. Efendimizin mübarek Sakal-ı Şerifini Gölpazarımıza kazandıran Erdoğan Tunç beyefendiye teşekkür ediyorum. Sakal-ı Şerif ilimize, Gölpazarı ilçemize hayırlar ve bereketler getirsin inşallah” dedi.


Konuşmaların akabinde Sakal-ı Şerif, Erdoğan Tunç tarafından, İl Müftüsü Ali Erhun’un şehadetinde, Gölpazarı İlçe Müftüsü İbrahim Köç’e teslim edildi. 
Cuma namazı sonrasında ziyarete açılan Sakal-ı Şerifi gören vatandaşlar, salavatı şerifler getirerek duygu dolu anlar yaşadı.  Nevzat KAPTAN
 

Editör: HASAN GÜNER