Merkeze yaklaşık 7 km uzaklıkta olan, bulunduğu konum itibariyle özellikle;  Eskişehir, Bursa, Kütahya, Afyon, Düzce, İstanbul, Sakarya, Adapazarı, Kocaeli, Yalova gibi yakın çevre illerden haftasonu ziyaretçi akınına uğrayan, doğası ve eşsiz gölet manzarası ile birçok aktiviteyi bir arada içinde bulunduran Pelitözü Gölpark; sportif balık avı, kamp ve karavan severlerin uğrak noktası haline geldi.

Havaların ısınmasıyla turizm sezonu da açıldı. Pandemi'nin etkisiyle özellikle sakin, sessiz ve doğa ile iç içe alanların cazibesi arttı. Yaz turizminin yanı sıra kamp karavan ve alternatif turizm aktivitelerinde yoğunluk olduğu gözlenmekte. Farklı ve yeni rotalar arayanlar için Pelitözü Gölpark özellikle haftasonu için kamp ve karavan severlerin yeni adresi haline geldi. Kamp ve karavan için önemli olan güvenlik, temizlik, elektrik, su, belirlenen kamp ve karavan alanları gibi birçok unsuru içinde barındıran Pelitözü Gölpark, sadece bu amaçla değil ayrıca bisiklet turu, konaklama ihtiyacı, mescit, kahvaltı ve mangal alanları, iskele, yürüyüş alanları, kayık ve su aktivitelerine sahip olması ile ön plana çıkıyor.

Valilik İl Özel İdaresi tarafından son yapılan asfalt, yürüyüş alanları, ışıklandırma, otopark ve kamp karavan alanlarının düzenlenmesi ile karavan sayıları her geçen gün artıyor.

Kamp ve karavan amaçlı Pelitözü'ne gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler ise Gölpark'ı; ailecek gelip konaklayabilinecek bir mekan olarak değerlendirerek bu alanın temiz ve bu güzelliğinin bozulmaması gerektiğini ifade ettiler.