Özel Bilecik Atabil Koleji bünyesinde hizmet veren Sağlık Birimi tarafından Bilecik Eğitimde Nitelik ve Vizyon Programı (BİL-EN) kapsamında velilere ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşi etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi. Söyleşide sağlıklı yaşamın önemi hakkında ipuçları verildi.

Bilecik’te eğitime yaptığı yatırım, eğitime kattığı değer ve yeniliklerle adından söz ettiren Özel Bilecik Atabil Koleji, bünyesinde hizmet veren Sağlık Birimi tarafından velilere ve öğrencilere BİL-EN kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam’ söyleşi etkinliğinin ikincisini gerçekleştirdi.

Daha öncesinde de farklı yaş grubu ve kademelerine yönelik birçok etkinlikle, velilerin ve öğrencilerin temel yaşam yeterliliklerini geliştirmeyi amaç edinen Atabil Koleji; sağlık başlığı altındaki etkinlikle katılımcılara bilgi aktarımı yapmış oldu. E

tkinliğe Dr. Ethem Dağlı, Diyetisyen Nisa Ay, Diş Doktoru ve Özel Atabil Koleji Psikoloğu Yelda Toku konuşmacı olarak; veli ve öğrenciler de davetli olarak katıldı. Katılımcılar bulaşıcı hastalıklar ve hastalıklardan korunma, sağlıklı beslenme, diş bakımı ve gelişimi, yaş gruplarındaki psikolojik gelişim ve iletişim gibi birçok başlıkta bilgi sahibi oldu.

Uzmanlar; sağlıklı beslenme, hijyen, diş/ağız bakımı ve psikolojik gelişim ile ilgili sunumlarını yaparak velilerin ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sağlıklı yaşamaya dair önemli ipuçları veli ve öğrencilere aktarılmış oldu. Keyifli geçen söyleşi kurum birlikteliğine de önemli katkı sağladı.  Etkinlik katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK