Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından '2023 Sezonunda En Başarılı Ulusal Ralli Yarışını Organize Eden Kurum' ödülünün verildiği Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ilçeye otomobil sporları pisti yapacaklarını duyurdu.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2023 Gala Gecesi, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Zorlu PSM’de gerçekleştirildi. 2023 sezonunda ve klasik otomobil şampiyonalarında dereceye giren sporcu ve takımların ödüllerine kavuştuğu törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, TOSFED Başkan Yardımcısı Cemil Onur Sürmeli’nin yanı sıra spor, siyaset, iş ve cemiyet hayatından birçok isim katıldı.

“Odunpazarı'na otomobil sporları pisti yapacağız"
Gecede farklı kategoride dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Gecede ödül alan isimlerden biri de Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt oldu. Başkan Kurt, '2023 Sezonunda En Başarılı Ulusal Ralli Yarışını Organize Eden Kurum' ödülünü aldı. Başkan Kurt’a ödülünü Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Cemil Onur Sürmeli takdim etti. Ödülünü alan Başkan Kurt, kısa bir konuşma yaptı. Üçlertoprağı ve Sürmeli’ye teşekkür eden Başkan Kurt, “Eskişehir’de otomobil sporları deyince Banazalar’ı, Onur Sürmeli’yi biliyoruz. Şimdi de Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcımız Evren Olcay’ı biliyoruz. Onlarla yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda özellikle Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Onur Sürmeli’nin ısrarıyla Odunpazarı’na otomobil sporları pisti yapmaya karar verdik. Bu çalışmalarımızı destekleyen Federasyon Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bu karar Şubat ayında meclisten geçtikten sonra sizi bir protokol ya da iş birliği sözleşmesi için kentimize davet ediyorum” dedi.
Başkan Kurt konuşmasının ardından TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’na Odunpazarı Belediyesi Cam Atölyesi'nde hazırlanan plaketi takdim etti.İHA