TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı kapsamında yürütülen      “Orman Okulu Yaklaşımı ve Doğada Öğretim Modelleri Kursu” Osmaneli’nde gerçekleştirildi.

Osmaneli Belediyesi Kültür-Sanat Konağı’nda yapılan kursa Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Mustafa Budak katıldı.

 Proje etkinliklerinde kapsamında alanlarında uzman kişiler tarafından

20 katılımcıya, eğitimciler tarafından teorik ve uygulamalı bilgiler aktarılıp  çeşitli akıl ve zeka oyunları öğretildi.

 Orman okulu projesi ile çocukların dört duvardan doğaya alındığı,  görerek, dokunarak, yaşayarak bir öğrenme modeli uygulandı.

  OSMANELİ BELEDİYESİ TEHLİKESİZ ATIK GERİ KAZANIMI TESİSİ

     Yapılan kurs sonrası sertifikaların verilmesinin ardından Osmaneli İlçesi İnönü mahallesi 900 ada,42 ve 43 nolu parselde 8.682 m2 alan üzerinde Osmaneli Belediyesince gerçekleştirilecek olan 460.000 ton/gün kapasiteli tehlikesiz atık geri kazanımı, 130 ton/saat beton, 95 ton/saat parke üretimi kapasiteli, döküm kumu baca briket üretimi tesisi ile ilgili olarak ÇED gerekli değildir kararı belgesi  Belediye Başkanı Münir Şahin’e takdim edildi. KIYMET TUNCA