Tarihi Osmaneli Panayırının ilk gününde düzenlediğimiz "Osmaneli Belediyesi 1. Karakucak Güreşleri" büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti.

Kıyasıya bir rekabette geçen güreşler; Vali Şefik Aygöl, Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri ve  halkın yoğun ilgisi ve desteğiyle  gerçekleşti.

Başkan Münür Şahin yaptığı açıklamada; "Osmaneli Panayırının ilk gününde düzenlenen "Osmaneli Belediyesi 1. Karakucak Güreşleri" etkinliğiyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu özel günü birlikte kutlamak, geleneklerimize sahip çıkmak ve Osmaneli'nin coşkusunu paylaşmak için bir araya geldik.

Karakucak Güreşleri, Osmaneli'nin zengin kültürel mirasının bir parçasıdır ve bu yıl bu geleneksel etkinliği canlı tutmanın gururunu yaşıyoruz. Bu güreşler, atalarımızdan aldığımız bir mirası canlı tutma ve gelecek nesillere aktarma fırsatı sunuyor.

Bugün, Bilecik Valimiz Sayın Şefik Aygöl, Kaymakamımız Sayın Yüksel Ünal, İlçe Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz ve siz değerli hemşerilerimizle birlikte olduk. Sizlerin büyük katılımı ve coşkusu, bu etkinliğin başarısının anahtarıdır." dedi. GAMZE ELMAS

Editör: Korkmaz Kesik