1967 yılında Necati Özdurgut Başkanlığı döneminde yapılan Osmaneli Belediye binası, deprem yönetmeliğine uygun olmayan riskli bina konumuna gelmiş olması sebebiyle hafta sonu yeni yerine taşındı.

Yeni bina, geçtiğimiz Pazartesi günü hizmet vermeye başladı. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu hafta sonu Belediye binamızı yeni yaptığımız Şehit İlhan Kiraz Parkı ve İş Merkezi’nde 2. kata taşıdık. Deprem yönetmeliğine uygun olmayan ve riskli olan Belediye binamızı, yanında yer alan prefabrik ek binamızı ve yine deprem yönetmeliğine uygun olmayan iş hanını Mart ayı içinde yıkarak inşallah yeni belediye binamızın inşaatına başlayacağız.

Yeni yapacağımız 4 katlı Belediye binası, Osmaneli Konakları görünümünde tarihi dokuya uygun ve ilçemizin önümüzdeki en az 100 yılında hizmet verecek güçte ve güzellikte olacak. Allah çıktığımız bu yolda da yardımcımız olsun. İlçemiz için hayırlı olsun. 1 yıl gibi kısa sürede Şehit İlhan Kiraz Parkı ve İş Merkezinde inşaatı tamamlayan belediyemiz çalışanlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Hafta sonunda iki gün içinde taşınma işini gerçekleştiren değerli çalışanlarımızın gayreti her şeyin üstünde, Allah tüm personelimizden razı olsun. Çok kısa sürede yeni belediye binamızı da hep birlikte yapacağız.” dedi.