Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çakıcı ile Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT hattının ilçe sınırları içinde devam eden inşaat alanını ziyaret etti.

Osmaneli YHT İstasyonunun artık kendini göstermeye başladığını belirten Başkan Şahin, “Osmaneli için çok değer ifade eden YHT istasyonumuz ve tüm yatırım tamamlandığında YHT’nin ulaştığı her noktaya çok kolay ve ekonomik ulaşabileceğiz.

Ankara-İstanbul YHT hattına bağlantılı olarak 201 km uzunluğundaki Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli arasında 200 km/saat hıza uygun yeni çift hatlı, elektrikli ve sinyalli hızlı tren hattı planlanmıştır.

Proje tamamlandığında YHT’lerle hem Ankara-Bursa, hem de Bursa-İstanbul yaklaşık 2 saat 15 dakika olacaktır.

Toplam proje uzunluğu 201 km olan Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Projesinin TCDD tarafından yürütülen 56 km’lik Bursa-Yenişehir kesiminde 11 adet tünel, 9 adet viyadük ve 71 adet köprü ve menfez bulunmaktadır. İnşaat çalışmaları devam etmekte olup %98,66 fiziki ilerleme sağlanmıştır.

Bandırma-Bursa ve Yenişehir-Osmaneli kesimi altyapı işleri ile Bandırma-Bursa-Yenişehir Osmaneli (201 km) üstyapı ve EST yapım işleri AYGM’ce devam etmektedir.Tünellerin bittiği ve diğer işlemlerin yürütüldüğü YHT hattında 2025 yılında yatırım tamamlanmış olacak.”KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik