Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan projeler sergilendi.

Prof. Dr. Azmi Özcan Kütüphanesi Dursun Fakih Salonunda düzenlenen sergide; dezavantajlı grupları hedef alan, çevreci, engelli dostu, kent kültürünü görünür kılan, gençlere yaşam alanları açan, yaşlılar, bebekler ya da sınavlara hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçlarını belirleyen, sosyal sorunları tanımlayan ve çözüm üreten 36 proje sergilendi. 
Büyük beğeni toplayan sergiye Rektör Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan Güzel, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Aslı Akdeniz Kudubeş ve Doç. Dr. Ümit Kahraman, kuruluş müdürleri ve personelleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Kaplancıklı, sergiyi gezerek öğrencilerin Sosyal Hizmet Ortamlarında Blok Uygulama II dersi kapsamında hazırladıkları projeleri inceledi ve öğrencilerden projeler hakkında bilgiler aldı. Projelerin e-kitapçık haline getirilerek erişime açılabileceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Kaplancıklı, her bir proje için değerlendirmelerde bulundu.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gül Karahan Çoban, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Gizem Çelik Özkan ve Dr. Öğr. Üyesi Hacer Taşkıran Tepe yürütücülüğünde hazırlanan projeler, Üniversitemizde verilen eğitimin çok yönlü, bilime ve topluma katkı sağlayan yapısının göstergelerinden biri oldu.

Kaynak: EYÜP KELEBEK