Eskişehir Bilecikliler Derneği (esbilder) tarafından Eskişehir Odunpazarı’nda şenlik düzenlenecek.

26-27 Ağustos tarihlerinde Odunpazarı Meydanı Hicri Sezen Parkı’nda yapılacak şenlikte; Osmanlı Mehter takımı, Bedriye Engin, Zeybek Ekibi, Kılıç Ustası Sezer, Sultan Zeybek Ekibi, Alişya Baba, Karikatür Portre, Salim Yaşar ile Şairler ve Yazarlar gibi gösteri ve etkinliklerin olacağını belirten ESBİLDER Başkanı Ahmet Saraç, “Tüm hemşerilerimizi ve halkımızı etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Şenliğin ilk günü olan 26 Ağustos’ta saat 12.00 gibi stantlar açılacak, açılış konuşmaları yapılacak. Bozüyük Mehter gösterisi, Bilecik Folklor ekibi gösterisi yapılacak. Saat 16.00’da Kılıcın Türk tarihindeki yeri anlatılacak. 17.00’de Bozüyük kına gösterisi var. 18.00’de Pazaryeri çömlekçiliği tanıtılacak ardından karikatür çizimleri yapılacak.
İki gün boyunca Bilecik’in yöresel lezzetlerini tadına bakmak ve yöresel ürünlerini görmek mümkün olacak.
27 Ağustos pazar günü saat 12.00’de açılacak şenlik alanında 13.00’te yöresel lezzetler tanıtılacak. Şenlik Bozüyük Mehter gösterisi, ESBİLDER zeybek gösterisi, Bilecik Folklor ekibi gösterisi ve karikatür çizimleri gibi etkinliklerle devam edecek. Saat 16.00’da katılımcılar ve destek verenlere plaket takdim edilecek. NEVZAT KAPTAN