Cumhur İttifakı Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, lansman toplantısında “vizyon proje” olarak tanıttığı Cumhuriyet Meydanı yenileme çalışmasının videosunu paylaştı.

Proje kapsamında mevcut meydanın yenilenerek; içerisinde amfi tiyatro, miting alanı, otopark, dinlenme noktası ve yeşil alanlar ekleneceğini belirten Yaman, hazırlanan projenin ayrıntılarını video ile paylaştı.

Yaman, yaptığı açıklamada, “

 “Şehirler Meydanlarıyla anılır. Bizde yeni şehir meydanımıza kavuşuyoruz.

İl Özel İdaresi içerisine yapımı başlanan kamu binasının ve Yeni Adliye Sarayı’ nın tamamlanması ile birlikte bu alanda bulunan kamu binalarını kaldırarak Cumhuriyet Meydanımızı genişletiyoruz.

Bilecik Valiliği'nin yanında, tarih ve doğanın iç içe geçtiği bu eşsiz mekanda, herkes için bir şeyler sunacak çok yönlü bir alan oluşturma vizyonumuzu paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

3000 Kişilik Amfi Tiyatro

 Kültür ve sanatın kalbi burada atacak. Konserlerden tiyatro gösterilerine, her türlü etkinliğe ev sahipliği yapacak bu alan, sanatseverleri bir araya getirecek.

15.000 Kişilik Miting Alanı

 Özgürlüğün ve ifade alanının simgesi olacak bu mekanda, demokrasimizin gücünü hep birlikte hissedeceğiz.

250 Araçlık Kapalı ve Açık Otopark

Şehir merkezimizin en büyük problemlerinden olan otopark sorununa da bu alan sınırları içinde oluşturacağımız açık ve kapalı otoparkımız ile önemli ölçüde çözüm sağlayacağız.

Dinlenme Noktaları ve Yeşil Alanlar

 Şehrin yoğun temposundan kaçıp huzuru bulabileceğiniz, doğayla iç içe, geniş yeşil alanlar ve dinlenme noktaları.

Cumhuriyet Meydanı, Bilecik'e değer katacak ve şehrimizi sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin merkezi haline getirecek. Aileler, gençler ve tüm Bilecik halkı için tasarlanan bu projede herkesi düşündük. Bilecik'imizi birlikte daha yaşanabilir, daha yeşil, kültür ve sanatla iç içe bir şehir yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz." İfadelerini kullandı.

Kaynak: BETÜL KESİK