Cumhur İttifakı Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmasının ardından bir diğer vizyon projesi olan Millet Bahçesi’nin de görsellerini paylaştı.

Projeyi “Bilecik'te Yeşilin Kalbi” olarak kamuoyuna sunan Yaman, Millet Bahçesi Projesi ile Bilecik’in  hasret kaldığı yeşile ve huzura kavuşacağını belirtti.

2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı'nın bulunduğu alana yapılacak Millet Bahçesi’nin 1500 dönüm arazi üzerine kurulacak dev bir proje olarak şehre nefes olacağını vurgulayan Yaman, projenin ayrıntılarını şu şekilde paylaştı:

“Eğitim Kampüsleri: Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi bir eğitim alması için tasarlamış olduğumuz kampüslerle, öğrenim ve gelişimin doğanın içinde, huzurlu bir ortamda sürdürülmesini sağlayacağız.

Mesire Alanları: Ailenizle, dostlarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz geniş mesire alanları oluşturacağız.

Açık Hava AVM: Alışverişte farklı bir deneyim oluşturacak Açık Hava Avm'mizde, aynı sokakta gezer gibi AVM içinde gezerek alışveriş yaparken keyif alacaksınız. Öncelikli olarak Bilecikli esnafımız ve hanım kardeşlerimize yer vereceğimiz bu projede, hanım kardeşlerimiz el emeği göz nuru ürünlerini bulabileceğiniz bölümler yer alacak. Bu sayede hem yerel üretimi destekleyecek hem de keyifli alışveriş deneyiminin tadını çıkaracaksınız.

Açık - Kapalı Çocuk Oyun Alanları: Çevre illere çocuklarının kaliteli zaman geçirmesi için seyahat eden hemşehrilerimize müjde! Açık ve kapalı oyun alanları bulunacak olan Millet Bahçemizde, çocuklarımız güven içinde eğlenirken, siz de doğanın keyfini çıkarabileceksiniz.

Bilecik Millet Bahçesi, şehrimizin yeşil dokusunu güçlendirirken, sosyal ve kültürel yaşamımıza yeni bir soluk getirecek. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte unutulmaz anlar yaşayacağınız, doğayla iç içe bir yaşam alanı sunuyoruz.”

Kaynak: BETÜL KESİK