Eskişehir Milletvekili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Fatih Dönmez de Proje Lansmanı'na katılan isimler arasında yer aldı.

Dönmez, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Ben Bakan olduğumda da bazı ilçelerimizde doğalgaz yoktu. Buraya her geldiğimde belediye başkanlarımız ilçe başkanlarımız bize doğalgaz ne zaman gelecek diye sorarlardı. Biz de o günlerde söz verdik. Dedik ki inşallah biz görevi tamamlamadan Bilecik'teki tüm ilçe ve beldelerimize doğalgazı götüreceğiz sözünü verdik. Rabbime hamdediyoruz yüzümüzü kara çıkartmadı. Muhalefet sözünden döner ama bu kardeşiniz Fatih Dönmez.
Bugün İnhisar, Yenipazar, Dodurga dahil artık beldelerimizin ilçelerimizin tamamı doğalgaza kavuştu. Bazısına boru hatlarıyla götüremedik ama karadan ulaştırdık. Çünkü azimliydik, hırslıydık, söz vermiştik, yerine getirmek zorundaydık. Bugün artık Bilecik'in tüm ilçeleri beldeleri doğalgaza kavuşmuş oldu.
Yine uzunca yıldır hasretle beklediğiniz Yenişehir yolunun tamamlanmasına da çok az bir süre kaldı. İnşallah kısa bir süre içerisinde artık orası da hizmet vermeye başlayacak.
Sanayimiz gelişiyor. Bakın 2 OSB'miz vardı, 3. OSB kuruldu devam ediyor. İlçelerimizde Gölpazarı'nda yine Gıda İhtisas OSB'nin inşallah kısa bir süre içerisinde temellerini atacağız. Sanayisiyle tarımıyla bu bölgede yıldızı parlayan bir şehir haline getireceğiz.
Bilecik geçmiş yıllarda çok ihmal edilmiş bir kentimiz ama sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde enerjiden ulaştırmaya eğitimden sağlığa kadar birçok eseri milletimize kavuşturduk. Burada bir parantez açıp Halil kardeşimize de huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. En küçük ilçemize beldemize bile sağlık tesislerini kazandırmada öncülük etti. Eğer şu şehir hastanesi devlet hastanemiz bitmemiş olsaydı pandemide herhalde hastalarımızı yatıracak bir hastane bulamayacaktır. Ona da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.
Mustafa kardeşimiz üç dönemdir Bayırköy gibi küçük bir beldede efsaneler ve başarılara imza attı. İnşallah şimdi sıra Bilecik'te. Bilecik için çalışacak. Gerçek belediyecilik için çalışacak. Sadece Bilecik için çalışmaya gayret gösterecek. Mustafa Yaman kardeşime ve diğer belediye başkan adaylarıma bu önümüzdeki seçimlerde başarılar diliyorum. Bu kardeşiniz dün nasıl Bilecik'in ihtiyaç olduğu her anda yanındaysa, bugün de yanında, yarın da yanında olmaya devam edecek inşallah."

Kaynak: Korkmaz KESİK