31 Mart yerel seçimleri öncesinde siyasiler çalışmalarına hızla devam ederken;  mevcut Osmaneli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Münür Şahin, Belediye yöneticileri ve çalışanları ile yaptığı toplantıda; "Bizim için zaman çok değerli. Osmaneli halkının beklentilerinin üzerinde hizmet vermek için 2024-2029 dönemi için belirlediğimiz projelerimizi ve yatırımlarımızı birer birer gerçekleştiriyoruz. Bölgemizde, Türkiye'de ve sonrası Dünya'da örnek alınan Osmaneli ilçemiz için birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Devam eden yatırımları ve projeler hakkında bilgi veren Başkan Şahin,

“İSTASYON YOLUNDA ALTYAPI YENİLEME VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yaklaşık 1 km’lik ve 10 metre genişliğindeki yolun alt yapısını yeniledikten sonra asfalt yol yapma çalışmamız mart ayı sonuna kadar tamamlayacağız.

BELEDİYE BİNASI İNŞAATI

Osmaneli İlçemize yeni bir belediye binası kazandırmak için Osmaneli Konakları görünümünde inşaatımızda kaba inşaat için ihale işlemini tamamladık ve Eylül 2024 ayına kadar bu aşamayı tamamlamayı düşünüyoruz. Yeni belediye binamızın altında yer alan dükkanları kiralamak için ihaleye çok yakında çıkacağız.

SOĞUK HAVA DEPOSU

Hal Kompleksi içinde 1.500 Tonluk soğuk hava deposu için yatırımımız devam ediyor 2024 yılı içinde tamamlayacağımız BEBKA destekli yatırımımızda yer teslimini gerçekleştirecek duruma geldik. Hedefimiz 2024 yılı sonuna kadar soğuk hava deposu yatırımımızı tamamlamak.

YENİ YÖRESEL ÜRÜN ÜRETME TESİSİ

Hal Kompleksi içerisinde yer alan 1.200 M2lik alanda yöresel ürün üretme tesisi kuruyoruz.

KAPALI YÜZME HAVUZU

Satın aldığımız 5.500 M2lik alanda projesini çizdiğimiz kapalı yüzme havuzu yatırımı için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz imkanları ile inşaatı gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

MİLLET BAHÇESİ YATIRIMI

120.000 M2lik alanda sürdürdüğümüz proje devam ediyor. Hafriyat ve yer düzenlemesi işlemlerini tamamlamak üzereyiz. Bölgemizde örnek alınacak bu proje ile yüzme havuzları, spor tesisleri, 3.futbol sahası (doğal çim), kamp evleri, ağaçlandırma, balık avlama ve piknik alanları vb. gibi bir çok sosyal alana sahip olacağız.

YENİ DURAKLAR: 

İlçemizde mevcut durakların yenilenmesi ve ihtiyaç duyulan alanlarda yenilerinin yapılması projesini kendi ekibimizle gerçekleştiriyoruz.

Yıldırım Beyazıt Camimizin yanına abdest alma, wc, lavabolar, kuran kursu, park, ilave bahçe ve çevre düzenlemesi yatımını gerçekleştiriyoruz.

Zeytin Yetiştiriciliği ve Tarımsal üretim için sulama hattı ve yeni depo ilavesi yatırımına devam ediyoruz. Projeyi Nisan ayı sonuna kadar yetiştireceğiz.

Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerimize ilave yatırımlar yaparak artan müşteri talebini karşılamak için tesisleri büyütüyoruz.

Belediye Atölyeleri projemizin gerçekleştirilmesi için çalışmalarımız sürüyor.
Alpaslan Türkeş Parkımızda Türk Evi Projemiz ve Şehitler Parkına yaya yolu ve aydınlatma sistemi yatırımımız devam ediyor.

Kısaca bahsettiğimiz yatırımların inşaatına hızla devam ediyoruz. Belediyecilikte ilimize, bölgemize ve Türkiye'de örnek alınan belediye olma özelliğimizi sürdürüyoruz." dedi.

Başkan Şahin, açıklamasının devamında, “ Osmaneli Halkının belediyemiz çalışmalarından ve yatırımlarından duyduğu memnuniyeti görmek duymak bizleri mutlu ediyor. 31 Mart 2024 seçimleri için Osmaneli Halkının kendine hizmet eden, ilçemizde yaşam kalitesini arttıran, çevremizde ve bölgemizde başarıları takdir edilen belediyemize ve başkanına sahip çıkacağını gördük ve görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki seçimlerde Osmaneli Halkının hizmete ve yatırımlara devam diyerek istikrardan yana olacağından şüphemiz yok" dedi. Eyüp KELEBEK
 

Editör: HASAN GÜNER