Bilecik Müftülüğü tarafından 10-20 Mart tarihleri arasında “Kuru Gıda Kampanyası” başlatıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası "Türkiye İçin İyilik Vakti" sloganıyla birçok alanda yardım kampanyaları düzenleniyor.

Bilecik Müftülüğü Gençlik Merkezinde İl Müftüsü Ali Erhun, kampanya hakkında din görevlilerini bilgilendirdi.

Müftü Ali Erhun “Depremin Üçüncü günü Bilecik Müftülüğü olarak Başkanlığımızın talimatıyla Hatay’a gittik. Müftü yardımcımız Sabri bey ve din görevlileri ile birlikte defin işlemleri görevini aldık. Çok acıklı ve ders alacağımız görüntülere şahit olduk. Oradaki kardeşlerimizin bizlere ihtiyacı var. Kimi müftülüklerimiz su gönderiyor, kimi müftülüklerimiz kıyafet gönderiyor. Bizler de Bilecik olarak Ramazan-ı Şerifte deprem bölgesinde ikamet eden kardeşlerimize yemek yapılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfımızın mutfaklarında pişecek kuru gıda göndermeyi planladık.

Camilerimiz ve Kur’an Kurslarımız kampanyamız çerçevesinde yardımların toplanacağı en uygun alanlar. Ayni yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızdan gelecek yardımlar burada toplanacak inşallah. Nakdi yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız ise TDV Bilecik Şubesi hesaplarına bağışlarını yapabilecekler. Bilecik halkı vefakardır, fedakardır. Halkımıza iyi niyetimizle kampanyamızı anlatırsak bu hayır davetimize icabet edeceklerdir” dedi.

Toplanacak Kuru Gıdalar;

bulgur, mercimek, pirinç, makarna, nohut, kuru fasulye,  çay, şeker, un, yağ

Nakdi Yardım İçin Hesap Bilgileri:

TÜRKİYE DİYANET VAKFI BİLECİK ŞUBESİ

TR68 0020 5000 0938 7117 3000 12