İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, 2023-2024 Eğitim Öğretim yıl sonu dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Çocuklara ve velilere seslenerek önemli mesajlar veren Müdür Akyol, şu ifadelere yer verdi:

“2023-2024 Eğitim Öğretim yılını tamamladığımız bugünde tüm çocuklarımın karne heyecanını yürekten paylaşıyor; tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.

Sevgili çocuklarım, yaz boyunca dinlenip, eğlenmeyi en çok siz hak ediyorsunuz. Önümüzdeki yıl için hedefler belirleyip, kendinizi ona göre yetiştirmelisiniz. Sizi dinlendirecek aktivitelerin yanı sıra kendinizi tanımanıza, geliştirmenize ve sosyalleşmenize katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanız, bol bol kitap okumanız kişisel gelişiminiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda tatilde tiyatro, sinema, müze ve tarihi mekânları gezme gibi sanatsal ve kültürel faaliyetlere, yanı sıra spor etkinliklerine de zaman ayırmanızı arzu ediyorum.

Kıymetli Velilerimiz; Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olması ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizler için çok önemli olmalı. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı bu ikisini birleştiren başarıdır. Yıl boyunca bizlere verdiğiniz destek ve işbirliğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.

Uzun ve yorucu bir ders yılı boyunca fedakârca çabalayarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin huzurunu sağlamaya çalışan yönetici arkadaşlarım ve tüm öğretmenlerime yıl boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederken sevgili öğrencilerimin de tatillerinin gönüllerince geçmesini diliyorum.”

Kaynak: MEHMET ÖZGÜR