İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, deprem bölgesinde görev yapan Milli Eğitim arama-kurtarma ekibini makamında ağırladı.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 18 üyeden oluşan ve depremin ilk günü bölgeye intikal eden Milli Eğitim AKUB Ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol başkanlığında Milli Eğitim Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) faaliyetlerini değerlendirdi. 3 yıllık Eylem Planı oluşturma çalışması yapıldı. Bilecik Valiliği AFAD koordinesinde depremin olduğu gün afet bölgesine intikal eden arama-kurtarma çalışmalarında görev alan Milli Eğitim AKUB üyelerinin deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalar ışığında, öncelikle Bilecik eğitim kurumları ekseninde yol haritası belirlendi. Bilecik’teki diğer kurumlarla yapılacak arama kurtarma işbirliği, diğer illerle birlikte yapılacak etkinlikler ve gelecek misyonu üzerinde de beyin fırtınası yapan ekip eylem planında yapılacakları tek tek değerlendirdi.

Çalışmada bir hafta içerisinde eylem planına son şekli verilmesi kararlaştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol; "Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılmasını sağladınız. Özveriniz ve fedakârlığınız sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum. Bugün sizin alan tecrübeniz ile gelecek odaklı çok verimli bir çalışma yaptık. Bu çalışma hem eğitim kurumlarımız hem de çevremize yapacağımız katkılar için önemli bir çalışma oldu.” dedi.