Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, Osmaneli’de gerçekleştirilen Millet İttifakı mitinginde iktidarı ekonomi üzerinden eleştirdi. Tüzün, “Bu iktidar tekrar gelirse yıl sonuna kadar bu ülkede mazot 50 lira, dolar 50 lira  olacaktır.” dedi.

Millet İttifakı üyesi partiler Osmaneli’de miting düzenledi. Mitinge; CHP Milletvekili adayları Yaşar Tüzün, Vedat Kazıcı ve Millet İtifakı içerisinde yer alan partilerin yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

“Güzel günler görmek adına mücadele ediyoruz”

CHP Milletvekili adayı Vedat Kazıcı, mitingte yaptığı konuşmada, “14 Mayıs’taki seçimlerin ülkemiz adına yeni bir kapı olması ülkemize güzel günlerin gelmesi adına bir mücadele veriyoruz.” dedi. Kazıcı, konuşmasında, “Yaklaşık 6 haftadır Bilecik’in ilçe ve köylerinde ülkemizin geleceği adına 14 Mayıs’taki seçimlerin ülkemiz adına yeni bir kapı olması ülkemize güzel günlerin gelmesi adına bir mücadele veriyoruz. Hepimiz mücadelesi ortak hepimiz daha güzel bir şekilde yaşamak istiyoruz. Hepimiz çocuklarımızı daha iyi bir eğitimle yetiştirmek onları daha sağlıklı büyütmek onların bizlerden daha güzel günler görmesi adına mücadele ediyoruz. Millet ittifakı olarak çıktığımız bu yolda ayrımsız bir şekilde 86 milyon vatandaşın mutlu olması adına çalışıyoruz. Seçimlerde iktidara geldiğimizde de bu isteklerimizin hepsini gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Bu iktidar tekrar gelirse dolar 50 lira olur”

CHP Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün konuşmasında mevcut iktidarı ekonomi üzerinden eleştirdi. Dolar ve mazot fiyatlarının son yıllarda çok yükseldiğine dikkat çeken Tüzün, “Türkiye ekonomik olarak felç olmuştur” dedi. Tüzün, iktidarı şu ifadelerle eleştirdi:

14 Mayıs'ta sadece partileri ve kişileri seçmeyeceğiz. 2018 yılında yapılan seçimlerde bu tek adam yönetimini Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı seçen halkımız 2018'den 2023'e kadar “bana bu yetkiyi verin görün etkiyi” diyen aynı zamanda “Türkiye'yi uçuracağım” diyen siyasi iktidarın cumhurbaşkanı adayı 2023'te maalesef Türkiye'yi ekonomik olarak tam da uçurumun eşiğine getirmiştir. Bu ülkede en büyük paramız olan 200 Türk lirasıyla vatandaşımız bir kilogram peynir alamıyor ise, 1 kilogram kıyma alamıyor ise, pazarda çantayı dolduramıyor ise Türkiye ekonomik olarak tam da felç olmuştur. Bir bataklık içerisine girmiştir. Bu ülkeyi bu bataklıktan kurtaracak tek bir iktidar vardır o da milletin iktidarıdır. Bu iktidar ve bileşenleri devam ederlerse lütfen not edin, bugün dolar 2018'de 3 liraysa şimdi 20 liraya nasıl gelmişse mazot 3 liradan 20 liraya nasıl yükseldiyse çok değil yıl sonuna kadar bu ülkede mazot bu iktidar gelirse 50 lira olacaktır. Bu ülkede bir daha bu iktidara gelirse dolar 50 lira olacaktır. Bu ülkenin ekonomisi çözemeyenler bu ülkenin gençliğini ve geleceğini ekonomik noktada karanlığa itenleri bir daha iktidara getirmeyeceğinizi yürekten biliyorum.

“13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacaktır”

Bu zamana kadar yapılmayanlara karşı şimdi Milletin İttifakı iktidar olması söz konusu. Sayın genel başkanımız son 3 yıldır bizim gibi düşünmeyen bizim gibi yaşamayan birçok insanımızı ve birçok siyasi partimizi bir masa etrafında toplayarak milletin ittifakını oluşturmuş Bir şemsiye altında toplayarak bir mutabakat metni imzalamışlardır. Bu ittifakın tüm siyasi partileri Cumhuriyet Halk partimizin genel başkanını 13 cumhurbaşkanı adayı göstermişlerdir. Bu ittifakın diğer bileşenleri Türkiye'nin en başarılı büyükşehir belediye başkanlarını Bu takımın içerisinde milli takım ruhu kurarak ve ortak haklı Egemen kalarak iktidar olma sürecini başlatmışlardır. Tüm kamuoyu yoklamalarında ve anketlerde inanıyor ve görüyorum ki 14 Mayıs'ta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 13 cumhurbaşkanı millet ittifakının adayı sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.

Sayın genel başkanımızın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte Türkiye'de hiç kimse kaybetmeyecektir. 86 milyon insanımız kazanacaktır çünkü sayın genel başkanımız bugüne kadar uyguladığı tüm politikalarda birleştirici dili birleştirici gücü ortaya koymuş ve hayata geçirmek için de sizlerden yetki istiyor.

Osman elimizin sorunu çok fazla. Bunların hepsini biliyoruz. Biz aday olduğumuzda sorunları öğrenmek için aday olmadık biz sorunları çözmek için aday olduk. Çünkü biz bu kentte doğduk bu kentte yaşıyoruz ve yaşamımıza bu kentte devam edeceğiz.”

Tüzün, konuşmasında AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir’i de eleştirirken “Biz AK Parti'nin milletvekili adayının olduğu gibi seçime 10 gün kala çantamızı alıp Ankara'dan Bilecik'e gelmedik. Bilecik'te otelde konaklamıyoruz. Milletvekili olduğumuzdan sonra da çantamızı alıp Ankara'ya gidip bir daha Osmaneli'yi unutturmayacağız.” dedi. Betül Kesik

Editör: Korkmaz Kesik