Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Cafer Arslanboğa’nın milliyetçi tabandan destek istediği açıklama, MHP İl Başkanlığı tarafından tepkiyle karşılandı.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Seçimin son haftasına girdiğimiz şu günlerde, siyasilerin her kesimden oy isteme çabaları olağandır. Fakat bir partiye gönül vermiş ve ismen o partinin çatısı altında bulunan kimseleri kast ederek oy istemek siyasi nezakete aykırı bir durumdur. Bazıları çıkmış ülkücü camiadan oy istiyor.

Cümlelerinde vatan sevgisinden, milliyetçilikten ve teröre karşı duruştan bahsediyor. Milliyetçiliği, vatan sevgisini ve teröre karşı net ve dik duruşu başkalarından öğrenecek değiliz. Bir de kurucu liderimiz Alparslan Türkeş’i örneğe katarak ülkücü seçmene karşı sempatik olma derdindeler.

Bizler liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin emrinde olan, kayıtsız şartsız gösterdiği istikamete yönelen kalbi vatan aşkıyla yanıp tutuşan Milliyetçi Hareket Partilileriz.

Milliyetçi-Ülkücü tabanın oy vereceği yer bellidir. Ülkücülerin karınları bu kelime oyunlarına kapalıdır. Bu minvalde biz kalbi vatan sevgisiyle dolu her kesimin oyuna talibiz.”

Sözlerimi Liderimiz Devlet Bahçeli’nin şu cümlesiyle sonlandırmak isterim “Fason Milliyetçilere aldanacak yoktur. Ülkücünün yeri ve adresi bellidir. O da Milliyetçi Hareket Partisidir”

Kaynak: BETÜL KESİK