Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden adını alan Mektebim Koleji, yeni kampüsünü Bozüyük’te eğitim ve öğretime kazandırdı. Lansman programı ve eğitimci yazar Kayhan Karlı’nın seminerine çok sayıda konuk katıldı.

Adını Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan ve 2011 yılında Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulan Mektebim Koleji, büyüme hamlesi yaptı. “Yılın Eğitimde Türkiye Markası” ödülünün sahibi olan Mektebim’in kampüs sayısı 35’e ulaştı. Türkiye’nin dört bir yanında bayrağını dalgalandıran Mektebim Kolejinin kampüs ağına Bozüyük de katıldı. Mektebim Koleji Bozüyük Kampüsü Lansmanı, 10 Mart’ta Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda yapıldı.

 

Lansman programına Bozüyük Müftüsü Muammer Ölmez, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Selçuk Özdemir, İlçe Tarım Müdürü İsmail Aksu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Bayraktar, Şinasi Kaplan, Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan, eğitimciler ve çok sayıda konuk katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“YARALARIMIZI EĞİTİMLE SARACAĞIZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, Mektebim Kolejinin kuruluş hikâyesine vurgu yaparak, Millet Mekteplerinden aldığımız mirasla yolumuza devam ediyor, geleceğin mimarlığını yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketine de değinen Kalko, yaraların eğitimle sarılacağını açıkladı. Mektebim Koleji tarafından yürütülen “Yanınızdayız” kampanyasının devam ettiğini belirten Kalko, “Bu vatanın evlatları olarak bu zor günleri yardımlaşmayla aşacağız. Bu vatan için ne yapsak az” açıklamasını yaptı.

BİLİM KURULU

        Alanında öncü 11 bilim insanından oluşan Mektebim Koleji Bilim Kurulu ile Türk eğitim sisteminde bir ilke imza attıklarını söyleyen Kalko, “Bilim Kurulumuz, tüm kampüslerimizde seminerler veriyor. Mektebim olarak sürekli gelişime inanıyor, tüm paydaşlarımızı içine alan öğrenme organizasyonları düzenliyoruz” dedi. Sektörde fark yaratan marka projelere de değinen Kalko, Mektebim’in geleneksel sahne projesi Anadolu Rüyası Kahraman Mektepliler hakkında da bilgi verdi.

KAHRAMAN MEKTEPLİLER GELİYOR

Kalko, “Geleneklerine sahip çıkan ve tarihini bilen nesiller yetiştiriyoruz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Anadolu Rüyası Kahraman Mektepliler, Cumhuriyetimizin 100. yılında dev sahnede Türkiye’nin karşısına çıkacak. Öğrencilerimiz geleneksel dans ve kostümleriyle profesyonel sahnede izleyenlere tarihi bir şölen yaşatacak. Öğrencilerimiz ayrıca ülkemizi yurt dışında temsil ederek birer kültür elçisi olacak” dedi. Mektebim’in Bütünsel Eğitim Modeli, Yenilikçi Programları, 2+2 Çift Diploma ve yetenek taramaları gibi fark yaratan programlarına da değinen Kalko, “Mektebim Ailesi’ne yeni bir eğitim yuvası daha katılıyor. Vizyoner yapısı ve güçlü kadrosuyla Mektebim Koleji Bozüyük Kampüsünün Bilecik’e ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“AKLI HÜR,  VİCDANI HÜR NESİLLER”

Kalko’nun ardından kürsüye çıkan Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan ise “Atatürk’ün gösterdiği yolda eğitim meşalesini taşıyoruz. Aklı hür, vicdanı hür bireyler yetiştirme sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Mektebim bayrağını Bozüyük’te dalgalandırmanın gururunu ve heyecanını yaşıyor, Bozüyük’e ‘Gelecek sensin’ diyoruz” dedi.

EĞİTİMCİ YAZAR KAYHAN KARLI SEMİNER VERDİ

Lansman programı, Bozüyük Kampüsü yöneticilerine rozet takma töreniyle sonra erdi.  Lansmanın ardından Mektebim Kolejinin ev sahipliğinde eğitimci yazar Kayhan Karlı, “Modern Zamanlar, Kadim Değerler” konulu seminer verdi.