4006 Tübitak fuarına proje hazırlayan öğrenciler, Bilecik’te  Matematik Müzesi’ni  ziyaret ederek uygulamalı ve teorik eğitim aldılar.

7’den 70’e binlerce kişi Bilecik Belediyesine ait BİEN Seramik Bilgi Evi’nde bulunan Matematik Müzesini ilgiyle ziyaret ediyor.

Matematiğe Dokunmayan Kalmasın sloganıyla öğrencilerin matematik dersini eğlenerek ve dokunarak öğrendiği Matematik Müzesi, Hayme Ana Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan birçok projeye de ilham kaynağı oldu.


‘’Matematiği Dokunarak Öğreniyorum’’ projesini hazırlayan öğrenciler Matematik Müzesine yaptıkları ziyarette, uzman eğitmenlerden teorik ve uygulamalı eğitimler aldı.
Müzede yer alan matematiksel görselleri de inceleyen öğrencilere, Bilecik Belediyesi Matematik Müzesi Eğitmeni Sevgi Akkoy çeşitli konularda anlatım yaptı.
Öğrenciler de hazırladıkları projenin uygulanmasında Matematik Müzesi’nin katkısına değinerek, duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
ÖĞRENCİLER OKUL BAHÇESİNDE YAPTIKLARI PROJELERİ ANLATTILAR
Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi’nde yer alan Matematik Müzesi’ndeki geometrik şekiller ve matematikle ilgili görsellerden faydalanarak, proje üreten öğrenciler, okul bahçesinde kurdukları stantlarda projelerini anlattılar.
Matematik ve geometri derslerinde görsel materyallerin önemini projelerle açıklayan öğrenciler, Bilecik Belediyesi Matematik Müzesi’nin bu konuda çok faydalı sonuçlar verdiğini ifade ettiler.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN