OSMANELİ ŞEFTALİSİ BU YIL ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Osmaneli çiftçisi karpuz ve şeftalinin çok iyi fiyatlara alıcı bulmasına seviniyor.

Domates için de iyi bir fiyat beklentisi olan çiftçiler, emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyor.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Osmaneli Belediyesi toptancı hali ve halimizde faaliyet gösteren şirketlerimiz bu yıl alımlarıyla yüzleri güldürdü. Belediyemiz tarım alanında yaptığı yatırımlar ile yöresel ürün üretim tesisleri, toptancı halimiz, modern sera, yapmakta olduğumuz soğuk hava depomuzla tarıma destek oluyoruz.” İfadelerini kullandı.Bozüyük Malhun Hatun Kur’an Kursu öğrencileri,  Kuran Kursu Öğreticisi Tuba Bosnalı eşliğinde Belediye Geçici Hayvan Barınağı'nı ziyaret etti.

Veteriner Hekim Arzu Çetiner,  hayvansever çocuklara hayvan barınağı hakkında bilgi vererek öğrencilerin hayvanlar hakkında merak ettikleri soruları yanıtladı.

Belediye tarafından sokak hayvanlarının bakım ve aşılamalarının yapıldığı aynı zamanda veterinerlik hizmetlerinin verildiği barınakta minikler özellikle yavru kedilerle yakından ilgilendi. Ziyarette öğrencilere ayrıca hayvan bakımı ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Barınak görevlilerince çocukların gelişim süreçlerinde çok önemli bir yere sahip olan hayvan sevgisinin küçük yaşlarda aşılanması ve doğadaki tüm canlılara gerekli saygı ve sevgiyi göstermeleri için çok önemli olan bu tarz etkinliklerin devam edeceği belirtildi. NEVZAT KAPTAN