Bursa Keles Kocayayla'da bu yıl 6. Geleneksel Ata Sporları Şenlikleri ve 55. Keles Kocayayla Kültür Şöleninde Bilecik Ertuğrul Gazi & Kayı Obası yerli ve yabancı ziyaretçileri ve misafirlerini ağırladı.

İl Özel İdaresi, Osmaneli Belediye Başkanlığı ve yöresel ürün üreticileri ile el sanatları ustalarının katılımı ve destekleriyle birçok faaliyet gerçekleştirildi.

Ertuğrul Gazi Bilecik oba çadırında Osmaneli'nin yöresel ürünleri Lefke bezi ve ayva lokumu tanıtılırken Bilecik'e özgü erik suyu şerbeti misafirleri ikram edildi çadır içerisinde oluşturulan şark köşesinde gelen misafirler Osmanlı kıyafetleri ile fotoğraf çekimi imkanı buldu.

Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğünün destekleri ile akide şekeri çocuklara dağıtıldı. Oba çadırı çevresinde Söğüt Alp kıyafetleri, baltalar, kılıçlar, oklar, börkler, deri ürünleri satışa sunuldu.

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Gezici Kütüphane Otobüsü ise çocuklara; yüz boyama, boyama etkinlikleri, müzik dinletileri, çeşitli ikramlar mangala ve akıl oyunları gibi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Oba çadırı, Yörük misafirlerini Devlet erkanını ağırladı.

İl Kültür Turizm  Müdürü Serkan Bircan, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş'a ve Türk Dünyası Yörük Türkmen Federasyonu Başkanımıza Bilecik Valiliği adına hediye takdim ettik ve Söğüt Şenliklerine davet ettik.

Bizlere desteklerini esirgemeyen Başta Valimiz sayın Dr. Kemal Kızılkaya olmak üzere Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, Osmaneli Belediye Başkanlığı ve Osmaneli Kadın Girişimcilerine, Söğüt Yöresel Ürün Üreticilerimize ve bizlere bu imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Alınur Aktaş ve yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.BETÜL KESİK