Bilecik’te faaliyet gösteren Kent Otel, Uluslararası 3. Aşama Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı Bilecik bölgesinde ilk ve tek alan işletme oldu.

Kaliteli hizmet standartları ile adından başarıyla söz ettiren Kent Otel, Bilecik’te ve bölgesinde bir ilke imza attı.  Uluslararası 3. Aşama Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı Bilecik bölgesinde ilk ve tek alan işletme olan Kent Otel, uluslararası ölçekteki kalite ve standartlarını tescilledi.

Sertifikayı Kültür ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan’dan alan Kent Otel İşletmeci Atahan Ateş, büyük bir gurur ve mutluluk yaşadıklarını ifade etti. “Turizm Bakanlığına bağlı yıldızlı tesisimiz artık uluslar arası geçerliliği olan; yabancı ve yerli turistlerin, kurumsal firmaların tercih ve kalite standartı olarak belirlediği bu belgeyi tesisimize  ve şehrimize kazandırdığımız için çok mutluyuz." diyen Ateş, şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizdeki turizm ekonomisinden her geçen gün daha büyük pay almayı başaran şehrimiz için; önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Şehrimizde konaklama alanında yüksek standartlar sunarak gelen misafirlerimizin tercih edeceği, beklentilerinin karşılanacağı tesisler yapmaya, yeni yatırımlarımızla kaliteyi her geçen gün arttırmaya devam edeceğiz. Bizlere Göstermiş olduğunuz hoşgörüye çok teşekkür eder saygılar sunarız.” 

Kaynak: BETÜL KESİK