Seçim heyecanının giderek arttığı süreçte hızla giden çalışmalarını gazetemize değerlendiren Arslanboğa, gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ve muhabiri Betül Kesik’in sorularını yanıtladı.


YRP TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜMEYE BAŞLADI
Yeniden Refah Partisi’nin son dönemde Türkiye genelinde oylarını arttırdığını söyleyen Arslanboğa, “Yeniden Refah Partisi, Türkiye genelinde büyümeye başladı. Doğruya doğru yanlışa yanlış demesiyle beraber Türkiye’nin sıkıntıları ile alakalı ortay koyuyor. Türkiye’deki sıkıntıları genel başkanımız net bir şekilde söylüyor.” ifadelerini kullandı. 

D S C 0866
BİLECİK’TE OY BEKLENTİSİ
31 Mart yerel seçimlerindeki oy beklentisini paylaşan Arslanboğa, YRP’nin oy patlaması yapacağını söyledi. Bilecik’te yüzde 25 ile 30 arasında bir oy beklentilerinin olduğunu ifade eden Araslanboğa, ‘vatandaşlarımızın bize olan ilgili artıyor’ dedi.  


CUMHUR İTTİFAKI HANDİKAPI
Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde, Cumhur İttifakı içerisinde yer almalarını değerlendiren Arslanboğa, “Bizim tabanımızdaki insanların çoğu Cumhur İttifakı’na yakın olduğu için biz de oraya katıldık” açıklamasında bulundu. Arslanboğa, Cumhur İttifakı’na katılmalarının olumsuz handikaplarını yaşadıklarına da sözlerine ekledi. 


“YORGUNLUK VAR”
Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve AK Parti içerisindeki küskünlerin kendi partilerine yönelmesini beklediklerini ifade eden Arslanboğa, “AK Parti’nin 22 yıldır devam eden bir iktidarı var. Bunun sonucunda bir yorgunluk var. Tamamı olmasa bile bir bölümü bize geçecek.” dedi.


ÇOK YANLIŞ OLDU”
31 mart seçimlerine 75 gün kala ittifak oyunları ile belediye başkanının değişmesini de yorumlayan Arslanboğa, “75 günlüğüne Belediye Başkanlığı yapacağım diye bu yapılmaz. Yanlışa yanlış diyoruz. Çok yanlış oldu. İnşallah biz geliriz ve bu yanlışı düzeltiriz.” değerlendirmesinde bulundu. 


“SÖZ VERİYORUZ”
Bilecik Belediye Başkanlığını kazanması durumunda yapacağı icraatları da açıklayan Arslanboğa, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeyeceğiz, kendi çevremize de yedirmeyeceğiz. Biz bunu hiçbir zaman yapmadık, yapmayacağız. Bilecik halkına bu konuda söz veriyoruz.” dedi.

Kaynak: Betül KESİK