Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından kaybeden taraflar da belli oldu. Bilecik, İYİ Parti’yi adeta siyasi tarih sahnesinden sildi.

BÜYÜK HÜSRAN

31 Mart yerel seçimlerine 75 gün kala Bilecik Belediye Meclisinde İYİ Parti’nin, ittifak ortağı CHP’ye karşı AK Parti ve MHP ile bir olup belediye yönetimini ele geçirmesini Bilecik halkı affetmedi. Kesin olmayan sonuçlara göre İYİ Parti’nin Adayı Göksel Aydın %2,86 oran ile sadece bin 20 oy alabildi.

PARTİYİ KÖTÜ YÖNETİM YOK ETTİ

75 gün için koltuk sevdası uğruna yapılanların İYİ Parti'nin dağılmasına sebep olduğu ileri sürülürken, en büyük rolü ise daha önce Cumhuriyet Halk Partisi ile Millet İttifakında bulunması sebebiyle Belediye Meclisine girip Belediye Başkan Yardımcı olan Ahmet Gürses'in rol oynadığı iddia edildi.

Ardı ardına gelen istifalar da partinin Bilecik'te çöküşünü beraberinde getirdi.

 PERSONEL ALIMLARI, KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİALARI VE KARALAMA KAMPANYALARI TERS TEPTİ

Belediye Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Adayı Ahmet Gürses’in etkin olduğu belediye yönetiminin kamuya büyük yük getiren çok sayıda personel alımı, Başkanlık için Cumhur İttifakı Adayı Mustafa Yaman’a destek istedikleri iddiaları, CHP Adayı Melek Mızrak Subaşı’na karşı başlatılan karalama kampanyaları İYİ Parti’nin büyük bir oy kaybetmesine neden olduğu şeklinde görüldü.

“BİLECİK’TE İYİ PARTİ SİYASİ TARİH SAHNESİNDEN SİLİNDİ”

İYİ Parti’deki bu çöküşle 75 günlük belediye yönetimi ve Belediye Meclis Üyeliği  için çeşitli siyasi pazarlıklar içine giren Ahmet Gürses ve partisi için “İYİ Parti’nin sonunu getirdiler. Bilecik’te İYİ Parti siyasi tarih sahnesinden silindi” olarak yorumlandı.

Kaynak: CAFER ELMAS