İstanbul Bilecikliler Derneği tarafından Düzenlenen “33. Osmangazi’yi Anma ve Tanıtım Şenlikleri” çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gaziyi anmak ve Osmanlı Devletinin oluşturduğu medeniyeti gelecek nesillere anlatmak amacıyla 1987 yılından beri düzenlenen Osmangazi’yi Anma ve Tanıtım Şenlikleri bu yıl 33.’ncüsü düzenlendi. Çeşitli etkinliklerle düzenlenen şenliklere Bilecik’ten ve İstanbul’dan birçok vatandaş katıldı.

İstanbul’un Tuzla ilçesine bağlı Akfırat Şehit Ömer Halis Demir Gençlik Kampı ve Mesire Alanında gerçekleştirilen programa; AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Zengin, AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ergün, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program, İstiklal Marşı ve saygı duruşu, Mevlid-i Şerif okunması ve İstanbul Bilecikliler Dernek Başkanı Faruk Şahin'in açılış konuşması ardından başladı. Mehteran gösterisi ve yöresel folklor gösterimi ile devam eden program Oba beyi seçimi ve yöresel sanatçıların verdiği konserin ardından sona erdi.

“Kutlu mirası yaşatacak ve sonraki nesillere layıkıyla devredeceğiz”

Program sonrasında açıklamalarda bulunan Bilecikli hemşerimiz Eskişehir AK Parti Milletvekili Fatih Dönmez, “Bugün, İstanbul’da hemşehrilerimizle 33. Osman Gazi’yi anma ve Tanıtım şenlikleri’nde buluştuk. Ecdadımızdan, Osmanlı’nın torunları olarak devraldığımız bu kutlu mirası yaşatacak ve sonraki nesillere layıkıyla devredeceğiz.” dedi.

“Bizleri çok güzel bir şekilde ağırlayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum”

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, etkinlikle ilgili “İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğinin İstanbul Tuzla’da düzenlediği Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman Gazi’yi 33. Anma ve Tanıtım Şenliklerine katıldım. Bizleri çok güzel bir şekilde ağırlayan ve bizi adeta Bilecik’te gibi hissettiren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bir kez daha Bilecikli olmaktan gurur duyduk”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer ise açıklamasında “İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma derneğimizin düzenlediği Osmangaziyi Anma ve tanıtım Şenliklerimizde Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Eskişehir Milletvekilimiz Sayın Fatih Dönmez Beyefendinin teşrifleriyle katılarak hemşehrilerimiz ile bir araya geldik hasret giderdik.

Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik'in vefakar insanın atasına ecdadına bağlılığına bir kez daha şahit olduk. Bir kez daha Bilecikli olmaktan gurur duyduk. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah.” İfadelerine yer verdi. KORKMAZ KESİK