14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler öncesi Milletvekili aday adaylığı için başvuru süreci devam ediyor. Bu süreçte başvurusunu yapan isimlerden biri de AK Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Mutlu Selen Haşit oldu.

AK Parti İl Başkanlığı binasındaki basın açıklamasında Başkan Yıldırım’a başvurusunu ileten Haşit, “Kadınlar siyasetin öznesidir diyen liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davasına hizmet ediyor olmaktan duyduğumuz mutluluğun onurun inancın tarifi yok. Kadın elinin değdiği, kadın kalbinin adandığı, kadın kararlılığın yöneldiği hiçbir işin başarısız olma şansı yoktur. Bugün bu başarıyı yeni bir başlangıçla taçlandıracağız. Ama ondan önce bugüne kadar AK Parti Bilecik kadın kollarında emek vermiş İl başkanlarımıza, İlçe ve Belde başkanlarımıza Yönetim üyelerimize Mahalle Başkanlarımıza ve yönetimlerine, her bir kadın üyemize teşekkürlerimi bir borç bilir şükranlarımı sunarım.

Onların bugüne kadar vermiş oldukları emekleri bizler bugün daha yukarıya taşımanın onurunu yaşıyoruz. Onların emeği olmasaydı bizler de bugün olmazdık. Hep birlikte başardık. Göreve geldiğimiz günden bugüne yaklaşık 3 yıldır birlikte görev yaptığımız tüm yürütme, yönetim, ilçe belde ve mahalle başkanlarımızla bir olduk, beraber olduk, gönüldaş olduk. Birbirini anlayan, birbirine destek olan ve birbirini yukarıya taşıyan bir ekip olduk. Rabbim hepsinden ve özellikle ailelerinden razı olsun.”dedi.

Disiplini ve programlı çalışmalarla da AK Parti Bilecik Kadın Kolları olarak Türkiye'de Bilecik adına birçok ciddi başarılara imza attık atmaya da devam edeceklerini kaydeden Haşit, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Bugün bu başvuru ile Bilecik siyasetine kadın elinin değmesinin haklı gururunu yaşıyoruz ve bugüne kadar ki tüm kadınlarımızın emeklerini taçlandırdığımıza inanıyoruz.

Mevlam neylerse güzel eyler. Rabbim ülkemiz için iyi ve hayırlı olanını yaşamayı nasip etsin. Başvuru yapan ve yapacak olan tüm aday adaylarını tebrik ediyor, her zaman her konuda her birine tam destek vereceğimizi belirtmek istiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Bizim davamız senlik benlik davası değil memlekete hizmet davasıdır. Türkiye'yi aydınlık geleceğine yepyeni ufuklara kavuşturma mücadelesidir.”

Bizler sonuç ne olursa olsun ilk günkü heyecanla Türkiye Yüzyılı'nın inşasında azimle çalışmaya devam edeceğiz.

Son olarak çok sevdiğim bir dörtlükle bitirmek istiyorum.

“Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim

Olur ya kalp durur Akıl unutur

Ben dostlarımı ruhumla severim

O ne durur ne de unutur

Ben hem bu davayı hem de AK kadınlarımızı ruhumla sevdim.”