Emekliye 5 Bin lira ikramiye kararını eleştiren CHP Osmaneli İlçe Başkanı İsmail Er, “Emekli sadaka değil zam bekliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası emekliye 5 bin lira ikramiye verileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmayan emeklilere tek seferlik olarak 5 bin lira ödeme yapılacağını söyledi. Çalışan emekliler bu ödemeden yararlanamayacak. 12 milyondan fazla emekliyi ilgilendiren ödeme Kasım ayının ilk yarısında hesaplara geçecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Osmaneli İlçe Başkanı İsmail Er, emeklilere verilecek ikramiye kararını, “sefalete sürüklenen emekli sizden sadaka değil zam bekliyor.” ifadeleriyle eleştirdi. Verilecek olan ikramiyenin çalışan emeklilere verilmemesini de eleştiren Er, “Emekli bir insan keyfinden mi çalışır, geçim derdinden mi sormak istiyorum iktidar partisinin yöneticilerine. Aylardır oyaladığınız açlığa, yoksulluğa ve kaderlerine terk ettiğiniz emekli büyüklerimize sadaka gibi bir defaya mahsus 5 bin TL ödeme yapacağım diyorsunuz. 7.500 TL aylık ile sefalete sürüklenen emekli sizden sadaka değil zam bekliyor. Üstelik çalışan emekli büyüklerimizi de kapsam dışı bıraktınız ya ne diyeyim insafınız kurusun!” dedi. Korkmaz Kesik