Bilecik merkezde  bulunan AVM inşaatının müteahhidi Alve İnşaat Sahibi Veli Çelik, Bilecik Belediyesi tarafından 30 Mayıs tarihinde ihale ile satışa çıkarılacak AVM ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşınmazın belediyeye geçtiği bilgilerinin asılsız olduğunu ve yargılamanın hala devam ettiğini bildiren Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bilecik Belediyesi tarafından 30.05.2024 tarihinde ihale ile satışa çıkarılan AVM hakkında kamu oyunun bilgilendirilmesi gereği duyulmuştur.

Söz konusu AVM’ye ilişkin olarak inşaasına rüşvet nedeniyle ara verilen taraflar arasındaki sözleşmenin ne belediyenin ne de firmamızın tek taraflı beyanı ile feshi mümkün değildir. Bu nedenle binanın bu aşamada satılması da hukuken sözleşmesi devam ettiği için alıcıları da bağlayacaktır.

Taşınmazın belediyeye geçtiği şeklindeki beyan ve haberler asılsız olup kanunen sözleşme halen yürürlüktedir. Yargılama halen devam etmekte olup 03.07.2024 tarihinde 4.celse yapılacaktır ve bilirkişi raporu halen sunulmamıştır. Bina içinde yapılacak değişiklikler hakkında delilleri karartma suçunun oluşacağı yönünde belediyeye ihtarat tarafımızca yapılmıştır. Bina ruhsatlı konumda olmayıp aynı zamanda mevcut ruhsat süresi de dolmuş bulunmaktadır. Muhtemel alıcıların mağdur olmaması için bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.”

Kaynak: KORKMAZ KESİK