Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından İYİ Parti’de büyük bir oy kaybı yaşandığı görülürken, seçimin en büyük kaybedeni ise hem Belediye Başkan Yardımcılığından olan, hem de Meclis Üyeliği hayalleri suya düşen Ahmet Gürses oldu.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde İYİ Parti, CHP ile bir ittifaka girmiş ve Belediye kazanılmıştı. İttifak sayesinde Belediye Başkan Yardımcılığı pozisyonuna getirilen Ahmet Gürses, daha sonra tarafını değiştirip AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile yapılan ittifakla CHP’den alınan Sadık Kaya yönetimindeki Belediye’de Başkan Yardımcılığı makamını korudu.

Kendi köylüsü çoğunlukta olmak üzere birçok yeni Belediye personelinin de işe alınmasında rol oynayarak seçim yatırımı yaptığı iddia edilen Gürses, İYİ Parti’den de 1. sıra Belediye Meclis Üyesi oldu. Koltuk ve makam sevdası için kirli siyaset oyunlarına giriştiği konuşulan Ahmet Gürses’in hayalleri bu seçimle suya düştü.

BAŞKAN ADAYI, MECLİS ÜYELERİNDEN AZ OY ALDI

İYİ Parti’nin Bilecik Belediye Başkanı Adayı Göksel Aydın, Bilecik’te %2,86 oran ile sadece bin 20 oy alabildi. Ahmet Gürses’in 1. sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı olduğu, Belediye Meclis Üyesi seçiminde ise bin 466 oy aldı.

İDDİALAR OYLARLA GÜÇLENDİ!

İYİ Parti’nin Bilecik merkezde Belediye Meclisi’nde aldığı oyun, Belediye Başkanlığı için aldığı oydan fazla olması dikkat çeken bir ayrıntıyı da ortaya çıkarttı.

Aradaki oy farkı Belediye’ye seçime 75 gün kala alınan yeni personellerle birlikte Ahmet Gürses’in seçim döneminde AK Parti ile pazarlık yaptığı ve Başkanlık için AK Parti Adayına destek istediği, Meclis’te ise kendisine destek istediği iddialarını güçlendirmiş oldu. 

HAYAL OLDU

Yapılan seçim Bilecik halkının Gürses ve İYİ Parti kanadınca yapılan oyunlara gösterdiği büyük bir tepki olarak görülürken, Gürses’in aldığı çok az sayıdaki oy da Meclis Üyeliğinin ancak hayal olduğunu gösterdi. 

Kaynak: CAFER ELMAS