Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, AK Parti Bilecik Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu yapmak için  Sağlık Bakan Yardımcılığı görevinden istifa etti  

 25 ve 26. Dönem Ak Parti Bilecik Milletvekilliği yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir AK Parti Bilecik Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu yapacak.   Bilecik kamuoyu tarafından sevilen, sayılan Eldemir Bakan Yardımcılığı döneminde Bilecik'e sağlık alanında yaptığı hizmetlerle takdir toplayarak göz doldurmuştu.      Milletvekliiliği döneminde de başarılı işlere imza atan Eldemir,  Bilecik ile bağını hiçbir zaman kopartmadı. Sağlık Bakan Yardımcılığı gibi önemli ve kilit bir göreve getirilmesinin ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  Sağlıklı Hayat Merkezleri  gibi büyük projelere ön ayak olmasının yanında çok sayıda kişiyle de yakından ilgilendi. Partinin önemli isimlerinden olan Eldemir'in yapılan anketlerde de ilk sıralarda yer aldığı öğrenildi.

Diğer yandan Eldemir'in Pazartesi veya Salı günü Bilecik'e gelerek AK Parti İl binasında aday adaylığı başvurusunu yapacağı da gelen bilgiler arasında.