Bilecik İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2023 Hac Organizasyonu ile hacca gidecek hacı adayları için "Hac Eğitim Semineri" devam ediyor.

Hamidiye Camiinde düzenlenen seminere, Bilecik il ve ilçelerinden hacca gidecek hacı adayı katıldı.

Seminer, İl Müftü Yarıdmcısı İbrahim Özen’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Seminerde katılarak ilk dersi veren İl Müftüsü Ali Erhun, haccın meşakatine dikkat çekerek hacı adaylarına sabrı tavsiye etti.

Müftü Erhun, “Yıllarca heyecanlı bekleyişinizin ardından Rabbim bu sene sizleri çağırdı. Sizler artık duyufurrahmansınız, Rahmanın misafirlerisiniz. Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, dilleri, renkleri ve ırkları farklı olan Müslümanlarla aynı amaç doğrultusunda bir araya geleceksiniz. Sizlere hacılara karşı sabrı ve şefkati tavsiye ediyorum. Umreci ve hacılar Mekke ve Medine’de Allah’ın misafirleridirler, ondan bir şey istediklerinde onların istekleri kabul olunacağını istiğfarda bulunduklarında Yüce Allah onların dualarını kabul edeceğini Peygamber Efendimiz hadis-i şeriflerinde bizlere müjdelemiştir. Ayrıca bizlerden o mübarek topraklara, Sevgili Peygamberimize selam götürmenizi istirham ediyor, şimdiden haccınızın mebrur ve kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. NEVZAT KAPTAN